Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFinanseFunduszeGospodarkaManager lotniczyWiadomości

Taniej w podróży służbowej z Air France KLM

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal eSKY.pl, w 2014 roku aż o 11 proc. wzrosła w Polsce liczba wyjazdów służbowych. Polscy przedsiębiorcy podróżują służbowo po całym świecie, najpopularniejszymi  kierunkami są  m.in. Stany Zjednoczone, Kazachstan, Chiny czy Indie. W 2014 roku o 15 proc. wzrosła również liczba podróży służbowych w Europie. Rosnące koszty przelotów to dobra okazja, by poszukać oszczędnościowego rozwiązania dla firm.

Ile pieniędzy firma może zaoszczędzić?

Im droższy bilet i dalsza trasa, tym większe mogą być profity dla firm z uczestnictwa w programach oszczędnościowych oferowanych przez przewoźników lotniczych. Na przykład dzięki BlueBiz możliwe jest obniżenie wydatków na podróże służbowe nawet o 10 procent zwłaszcza, jeśli pracownicy regularnie latają na dalekich dystansach. Jeśli biznesmen podróżuje z Polski do Nowego Jorku przynajmniej raz w miesiącu Klasą Ekonomiczną, to za jedną podróż otrzyma 200 punktów czyli 200 złotych na konto BlueBiz. Po 12 miesiącach regularnego podróżowania uzbiera w ten sposób 2400 punktów! Szacując, że promocyjna cena biletu do Nowego Jorku wynosi około 2 tysięcy PLN, to zebrane punkty w zupełności wystarczą, aby kolejna podróż była gratis. Co istotne, skarbonka powiększa się szybciej, jeśli pracownicy dodatkowo podróżują w Klasie Premium, Biznes lub Pierwszej. W tym ostatnim przypadku zwrot na firmowe konto wyniesie aż 1400 złotych za każdy przelot!

„W przeciwieństwie do konkurencyjnych programów, w BlueBiz panuje swoboda w wydawaniu swoich oszczędności. Zebrane punkty można wymienić na bilety w dowolnej klasie przelotu a kierunek wybrać spośród wszystkich dostępnych tras. Bilet nagrodowy zawiera także wszystkie podatki i opłaty lotniskowe. Ponadto punkty są przyznawane za przeloty pracowników, kontrahentów czy gości – o ile koszty biletu ponosi firma. Za ten sam przelot firma gromadzi punkty na swoim koncie BlueBiz, a jednocześnie podróżujący pracownik, jeśli jest tylko zarejestrowany w programie lojalnościowym Flying Blue – otrzymuje swoje Mile.” – powiedziała Aleksandra Wiśniewska odpowiedzialna za rozwój programu BlueBiz w liniach Air France KLM.

Przykłady oszczędności dla firm dzięki programowi BlueBiz:

  • Przelot Air France z Warszawy do Pekinu w Klasie Premium Economy – daje oszczędność 320 punktów (= 320 PLN)
  • Przelot KLM z Warszawy do Nowego Jorku w Klasie Biznes – oszczędność do 800 punktów (= 800 PLN)
  • Bezpośredni przelot Alitalia z Warszawy do Rzymu w Klasie Ekonomicznej – do 80 punktów (oszczędność 80 PLN)

Uczestnicy programu BlueBiz za 2000 zebranych punktów otrzymują 2000 PLN. Można je wymieniać na nie tylko na przeloty linami partnerskimi, lecz także na dopłatę do wyższej klasy przelotu. Punkty kumulowane są na firmowym koncie BlueBiz . Program ten pozwala na wsteczne naliczanie punktów za zrealizowane przeloty. Co ważne, zachowują one ważność przez dwa pełne lata  kalendarzowe (np. punkty Blue Credit uzyskane za lot w lutym 2015 roku są ważne do 31 grudnia 2017 roku).

World Business Class KLM

Firmy zarejestrowane w BlueBiz, mogą jeszcze więcej zyskać, dzięki okresowym promocjom podwójnych punktów. W aktualnej ofercie ważnej do 31 sierpnia 2015 roku za każdy przelot międzykontynentalny liniami Air France, KLM czy Alitalia w Klasie Biznes firma otrzymuje podwójne punkty! W ten sposób oszczędności mogą sięgać aż 25 procent ceny biletu. Na przykład podczas promocji podwójnych punktów na przeloty w Klasie Biznes liniami Air France KLM, cena za przelot jest obniżona o 20 procent i dodatkowo każda firma otrzymuje zwrot na konto w wysokości 1000 PLN w postaci punktów. Warto również dodać, że pracownicy podczas podróży zyskują dodatkowe udogodnienia (np. prawo do bezpłatnego przewozu bagażu, priorytet na liście oczekujących w Klasach Biznes i Pierwszej czy możliwość zmiany nazwisk pasażerów – w ramach jednej firmy). Do tego przejrzysta punktacja oraz wygodny dostęp do oszczędności i zarządzanie kontem firmowym online 24h/7.

Program oszczędnościowy BlueBiz powstał w kwietniu 2010 roku i do tej pory przystąpiło do niego już ponad 4,2 tys. firm w Polsce.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Oszustwa, kradzież danych i wyłudzanie pieniędzy to najczęstsze incydenty w sieci

AktualnościWiadomości

Rusza UX Upgrade – nowa odsłona platformy ze szkoleniami UX od Symetrii

AktualnościWiadomości

15 miliardów haseł w Darknecie

AktualnościWiadomości

Jarosław Pleskot w Zarządzie HAMA Polska

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: