Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

T-Mobile  drugim co do wielkości operatorem komórkowym w USA

 

Amerykański szef T-Mobile, Sievert, zbliżył się trochę do celu: spółka zależna Telekom wyprzedziła swojego konkurenta AT&T i zajmuje obecnie drugie miejsce na rynku amerykańskim. Sievert zawdzięcza to nie tylko przejęciu firmy Sprint.

„Chcemy stać się numerem jeden” – powiedział CEO Telekom, Timotheus Höttges (57) i ówczesny wyznaczony szef T-Mobile Mike Sievert (52) w wywiadzie dla magazynu niemieckiego. Dzięki wynikom opublikowanym wczoraj przez amerykańską filię telefonii komórkowej, firma Sievert zbliżyła się o duży krok do celu. 

T-Mobile US wyprzedziło swojego największego konkurenta AT&T i jest obecnie drugim co do wielkości operatorem komórkowym w Stanach Zjednoczonych, jak powiedział obecny dyrektor generalny Sievert. Przyczyniła się do tego oczywiście fuzja ze Sprintem, ale ewidentnie spółce zależnej niemieckiemu Telekom udało się przekonać swoją ofertą w czasie kryzysu i nadal zdobywać nowych klientów.

T-Mobile US ma obecnie 98 milionów klientów

Amerykański operator telefonii komórkowej zyskał sławę jako tani dostawca pod rządami byłego szefa Johna Legere (63 l.) I tym samym porwał czołowych klientów Verizon i AT&T. Teraz T-Mobile US stał się numerem dwa z ponad 98 milionmi klientów kontraktowych i posiadaczy  kart pre-paid , jak ogłosiła firma w czwartek wieczorem po zamknięciu giełdy w USA.  AT&T ostatnio miało prawie 93 miliony klientów. Spółka zależna Telekom również pozyskała w drugim kwartale skorygowane 1,2 miliona klientów, więcej niż jakikolwiek inny konkurent.

Jak ogłosił T-Mobile US, przychody wzrosły o prawie 61 procent do 17,7 miliarda dolarów. T-Mobile US tłumaczył wzrost m.in. faktem, że więcej osób korzystało w czasie kryzysu  z usług telekomunikacyjnych, aby pozostawać ze sobą w kontakcie i pracować z domu. W następstwie udział ten podskoczył o ponad 7 procent.

Koszty połączenia wyraźnie obniżają zyski grupy

Koszty związane z fuzją, która zakończyła się w kwietniu po wielu turbulencjach, spowodowały wzrost nadwyżki do 110 mln USD po 939 mln USD w tym samym okresie ubiegłego roku. Dodatkowo obciążeniem były wydatki związane z pandemią i zamkniętymi oddziałami. Amerykańska spółka macierzysta T-Mobile, Deutsche Telekom,  przedstawi 13 sierpnia wyniki za miniony kwartał.

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: