Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

Bez kategorii

Szef NIAID Anthony Fauci potwierdza pierwsze sukcesy leku Gilead w walce z Covid-19

 

Pierwsze wyniki badania klinicznego Remdesiviru z substancją czynną w leczeniu pacjentów z Covid-19 są bardzo pozytywne. Wyniki nadal musiałyby zostać sprawdzone i opublikowane niezależnie, ale dowody na znacznie krótszy czas trwania choroby są obiecujące, powiedział w środę immunolog Anthony Fauci, doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa.

Remdesivir ma wykazać „znaczący pozytywny wpływ na powrót do zdrowia – stwierdził dalej Fauci, szef Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych (NIAID). Wyjaśnił też, że międzynarodowe badanie kliniczne z udziałem ponad 1000 uczestników zostało przeprowadzone na grupach kontrolnych, a gromadzeniu danych towarzyszyli niezależni eksperci.

Pacjenci z koronawirusem, który spowodował choroby płuc, a  u których zastosowano Remdesivir odzyskali zdrowie według Fauci po średnio 11 dniach czyli o 4 dni szybciej, niż ci leczeni tradycyjnie.  Jednak to nie rozwiązuje wszystkich problemów, powiedział Fauci podczas spotkania w biurze prezydenta Trumpa. Wskaźnik śmiertelności był również nieco niższy, ale wynik ten nie był jeszcze statystycznie istotny.

Agencja Food and Drug Administration (FDA) prowadzi negocjacje z producentami leków Gilead, aby  jak najszybciej Remdesivir stał się łatwo dostępny  dla pacjentów w szpitalach,  stwierdził Fauci. Jednak formalne zatwierdzenie leku zajęłoby znacznie więcej czasu i wymagałoby dalszych badań. Pierwsze pozytywne wyniki badań Remdesiviru wyciekły dwa tygodnie temu, kiedy to akcje firmy ją produkującej zareagowały skokiem cen.

Remdesivir został pierwotnie opracowany jako lek na malarię. Prezydent Trump  w środę wieczorem, kiedy zapytano go, czy chce, aby agencja przyspieszyła proces zatwierdzania leku, odpowiedział, że chce aby to się stało jak najszybciej. „Chcemy bardzo szybkich zatwierdzeń leku”.

Lek, pierwotnie opracowany przeciwko wirusowi Ebola, jak dotąd nie został zatwierdzony w żadnym miejscu na świecie. Firma biotechnologiczna Gilead poinformowała w komunikacie prasowym, że wie o „pozytywnych danych” z badania klinicznego, i przekazała informacje stosowne NIAID.

Obecnie nie ma leku ani szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi, który zainfekował ponad trzy miliony ludzi na całym świecie. Remdesivir z lekiem przeciw Eboli od dawna uważany jest za jednego z najbardziej obiecujących kandydatów na lekarstwo na objawy Covida 19 – obok chlorochiny z malarią od Bayera, której pochodną jest hydroksychlorochina z Sanofi ( wielokrotnie przez prezydenta USA Donalda Trumpa wymieniana jako  cudowny lek ), terapia skojarzona AIDS Kaletra autorstwa Abbvie i innych.

Wszystkie zostały już zatwierdzone do innych celów, ale w niektórych miejscach leki, które były testowane na pacjentach Covid i  są systematycznie badane w międzynarodowym badaniu pod nazwą “Solidarność”  na dużą skalę .

mg / dpa-afx

Polecane artykuły
Bez kategorii

Szok kulturowy dla szejków - Arabia Saudyjska podnosi podatki

Bez kategorii

Tylko co trzeci pracujący w domu nie skarży się na uciążliwości home office

Bez kategorii

Motywowanie pracowników poprzez… zakupy

Bez kategorii

Jakich samochodów szukają Polacy w sieci? Škoda, Volkswagen lub sprawdzone BMW - wynika z danych firmy Carsalon.pl

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: