Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

System klasy ERP. Jaki najlepiej wybrać?

 

System klasy ERP potrafi skutecznie podnieść efektywność i wydajność firmy. Sprawdź, co warto wiedzieć, rozważając jego wybór.

System klasy ERP – co to znaczy?

ERP to skrót od angielskiego wyrażenia Enterprise Resource Planning tłumaczonego dosłownie jako  planowanie zasobów przedsiębiorstwa, a ściślej.. W praktyce system sygnowany tym skrótem to zatem oprogramowanie umożliwiające zarządzanie kluczowymi procesami w naszej firmie.

Jak to działa?

System klasy ERP ma jedno kluczowe zadanie: optymalizację wszelkich procesów w działalności przedsiębiorstwa. Jego poszczególne funkcjonalności pozwalają m.in.:

  • Zdalnie zarządzać projektami.
  • Tworzyć raporty i analizować procesy biznesowe.
  • Automatyzować pracę przedsiębiorstwa.
  • Prowadzić sprzedaż online i zarządzać serwisem internetowym.
  • Zarządzać produkcją oraz magazynem.
  • Sprawnie prowadzić finanse i księgowość.

System ERP umożliwia zatem dostęp do finansów, produkcji, zakupów, magazynu, zasobów ludzkich, transakcji i relacji z klientami. A wszystko to dzieje się w jednym miejscu.

Dla kogo jest system klasy ERP?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: Dla każdego przedsiębiorstwa. Systemy ERP mają zastosowanie praktycznie w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości, zasięgu czy profilu. Warto jednak pamiętać, że oprogramowania tego typu oferują cały wachlarz funkcjonalności, które dla jednych przedsiębiorstw okażą się niezwykle zbawienne, dla drugich, zwłaszcza mniejszych firm – niepotrzebne.

Przykładowo, firma zajmująca się produkcją zleceniową prawdopodobnie wykorzysta system klasy ERP do automatyzacji niektórych procesów, lepszego zarządzania kadrą czy magazynem. Z kolei biurom projektowym może on pomóc kosztorysowanie, finanse i księgowość.

 Jaki system wybrać?

Wybierając system klasy ERP, zastanów się, które obszary są dla Ciebie kluczowe. Gdzie dostrzegasz spadek efektywności? Co potrzebujesz usprawnić? Z czym nie radzi sobie Twoja firma?

Pamiętaj, że systemy ERP sprawdzają się na każdym etapie działania przedsiębiorstwa i można je z czasem rozbudowywać, dodając kolejne moduły.

Na rynku znajdziesz całą masę rozwiązań, m.in. na stronie https://nav24.pl/

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Branża gier komputerowych największym beneficjentem pandemii

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

AktualnościHRWiadomości

HR potrzebuje empatii

AktualnościWiadomości

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: