Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościFinanseGospodarkamillenialsiPodatkiPraca

Studenci i absolwenci wymyślą nowe podatki

 

Ministerstwo Finansów nie przestaje poszukiwać nowych możliwości zaglądania do kieszeni podatników. Wygląda jednak na to, że powoli kończą się pomysły urzędników i Ministerstwo dokona outsourcingu kreatywności.

Wystarczy przecież sięgnąć do uchodzącej za najkreatywniejszą grupy społecznej – studentów i świeżo upieczonych absolwentów. Temu ma służyć ogłoszony dzisiaj drugi etap programu “Podatkowi liderzy” Ministerstwa skierowanego do studentów i absolwentów kierunków prawniczych lub ekonomicznych.

Konkurs polega na przygotowaniu pracy pod tytułem „Podatki 4.0: daniny przyszłości” na temat nowych rozwiązań podatkowych, dostosowania prawa podatkowego do rozwoju techniki i technologii, a także uproszczenia prawa podatkowego przy jednoczesnym ograniczeniu przestępczości gospodarczej. Myśl przewodnia konkursu to przygotowanie polskiego systemu podatkowego na wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej i stworzenie przyjaznego dla klienta systemu.

Nagrodą dla autorów 12 najlepszych prac będą płatne staże przy Świętokrzyskiej oraz możliwość udziału w grupie roboczej opracowującej nowe rozwiązania legislacji podatkowej.

Wprowadzony póki co wachlarz rozwiązań uszczelniających przyniósł oczekiwane skutki w postaci zmniejszenia luki VATowskiej. Cały czas istnieje jednak obawa ze strony przedsiębiorców, że na uszczelnianiu się nie skończy i wicepremier Morawiecki postanowi sięgnąć głębiej do kieszeni podatników.

Miejmy nadzieję, że młode pokolenie finansistów będzie miało na uwadze dobro przedsiębiorców, a nie jedynie krótkotrwałe wyniki budżetu.

Więcej o programie na stronie Ministerstwa www.mf.gov.pl

Zapisz się na nasz newsletter:

[wysija_form id=”1″]

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów

AktualnościWiadomości

Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody

AktualnościWiadomości

W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online

AktualnościWiadomości

Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: