Artykuł miesiąca: Kielecki Park Technologiczny łączy firmy ze startupami

AktualnościWiadomości

Spotify zmusza inwestorów do ucieczki z danymi biznesowymi

 

Lider strumieniowego przesyłania muzyki Spotify nadal rósł w minionym kwartale pośród kontrowersji związanych z jego start – upem podcastowym Joe Roganem . Szwedzka firma zamknęła kwartał z 182 milionami abonentów. To o dwa miliony więcej niż pod koniec 2021 roku. Spotify przetrawił też nagłą utratę 1,5 miliona klientów w Rosji , gdzie serwis zaprzestał działalności w obliczu międzynarodowych sankcji związanych z wojną na Ukrainie.

W drugim kwartale Spotify spodziewa się wzrostu do 187 milionów subskrybentów. Prognoza pozostawała poniżej szacunków analityków, którzy zakładali ponad 189 mln klientów. Firma streamingowa powiedziała, że ​​w bieżącym okresie straci kolejne 600 000 subskrybentów z powodu wycofania się z Rosji po tym, jak firma zawiesiła usługę w tym kraju w zeszłym miesiącu.

Opłaty abonamentowe są nadal najważniejszym źródłem dochodów Spotify, mimo że serwis zarabia coraz więcej na reklamach, w tym na podcastach. Wiadomość nie została dobrze przyjęta na giełdzie, a inwestorzy uciekli. Akcje Spotify były ostatnio notowane na Wall Street ze stratą ponad 15 procent.

Przychody wzrosły o 24 procent rok do roku do 2,15 miliarda euro w pierwszym kwartale, poinformował Spotify w środę. Wynik jest taki, że zysk wzrósł do 131 mln euro z 23 mln euro rok wcześniej.

Popularny amerykański podcaster Rogan, który publikuje swoje programy z rozmowami wyłącznie na platformie Spotify, przyniósł ostatnio negatywne nagłówki w serwisie. Po debacie na temat błędnych informacji o koronawirusie w swoich podcastach musiał również przeprosić za rasistowskie wypowiedzi. Jednym z celów kwartalnych danych było to, czy kontrowersje zaszkodziły biznesowi Spotify.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

AktualnościITWiadomości

70% pracowników branży IT zauważa u siebie wypalenie zawodowe, co dziesiąty cierpi na depresję

AktualnościTechnologieWiadomości

W tym roku w Polsce przybyło 13 proc. jednoosobowych działalności IT - jest ich już blisko 150 tys.

AktualnościWiadomości

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: