Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościTechnologieWiadomości

Spotify ogłasza nowe warunki użytkowania

 

Usługa strumieniowego przesyłania muzyki Spotify zmienia warunki użytkowania. Szwedzka firma chce podjąć działania przeciwko wielokrotnemu korzystaniu z kont indywidualnych. Płatne subskrypcje mogą być droższe. Po raz pierwszy od 2018 roku Spotify zmienia swój regulamin i dostosowuje warunki użytkowania dla wszystkich swoich użytkowników. Firma poinformowała o tym swoich subskrybentów w e-mailu. Aktualizacja nie wymaga aktywnej zgody. Zamiast tego zmiany zaczną obowiązywać automatycznie od 1 lipca 2021 r.
Użytkownicy mogą sprzeciwić się zmianom

Niemniej jednak klienci nie muszą stać i patrzeć. Każdy, kto sprzeciwia się planowanym zmianom, został do tej pory skierowany na stronę pomocy przez Spotify. Możesz odrzucić tam zmiany do 30 czerwca, a stare warunki użytkowania pozostają na razie w mocy. Firma podkreśliła jednak, że „Twoje i nasze 14-dniowe wypowiedzenie z końcem miesiąca” pozostaje nienaruszone. Okaże się, czy sprzeczność może w dłuższej perspektywie doprowadzić do wykluczenia z platformy streamingowej.

Spotify podejmuje działania przeciwko udostępnianiu kont

Spotify zapewnia, że ​​nowe warunki nie zmienią się zbytnio. W porównaniu z poprzednią wersją widać jednak, że Spotify chce podjąć działania przeciwko wielokrotnemu korzystaniu z kont indywidualnych. Tak zwane współdzielenie konta jest obecnie wymienione tylko pośrednio w ramach rzeczy, które nie są dozwolone w żadnych okolicznościach. Teraz Spotify jest bardziej przejrzysty: Twoja własna nazwa użytkownika i hasło są przeznaczone wyłącznie do „użytku osobistego” i w każdym przypadku należy je traktować jako poufne. Ponadto sami użytkownicy ponoszą odpowiedzialność za wszelkie użycie dokonane pod ich nazwą.

Czy wkrótce nastąpi podwyżka cen?

W ramach nowej pozycji „Zmiany cen” Spotify zastrzega sobie prawo do dostosowania opłat abonamentowych i innych cen do zwiększonych całkowitych kosztów świadczenia wszystkich usług. Można się tego spodziewać, jeśli „wzrosną koszty treści, koszt infrastruktury IT Spotify i ogólne koszty ogólne”.

Jeśli do tego dojdzie, Spotify ponownie poinformuje swoich klientów z 30-dniowym wyprzedzeniem. Jednak wyższe ceny obowiązywałyby dopiero na początku okresu rozliczeniowego poszczególnych abonentów po tej dacie.

Spotify jest obecnie oferowany zarówno w wersji bezpłatnej, finansowanej z reklam, jak i w różnych modelach płatnych subskrypcji. Dla studentów abonament kosztuje 4,99 euro miesięcznie, wszyscy pozostali klienci premium płacą 9,99 euro. Istnieje również taryfa duetu dla par mieszkających w jednym gospodarstwie domowym. To kosztuje 12,99 euro. Rodziny mogą współdzielić konto premium z maksymalnie sześcioma osobami. Taryfa rodzinna kosztuje 14,99 euro miesięcznie.

Oprac. Andrzej Mroziński

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: