Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościFinanseWiadomości

Spodziewasz się dziecka? Zaplanuj swój budżet

 

Miesięcznie wydajemy na dziecko średnio 607 zł – wynika z badania „Edukacja finansowa dla dzieci”. Im pociecha starsza, tym więcej przeznaczamy na jedzenie, ubrania i dodatkowe zajęcia. Jeszcze przed porodem warto przeanalizować budżet domowy i zaplanować nadchodzące wydatki.

Budżet domowy to szczegółowy opis przychodów i wydatków rodziny. Ważna jest kategoryzacja tych ostatnich. Przykładowo w pierwszej grupie mogą znaleźć się stałe, comiesięczne rachunki, w drugiej wyszczególnijmy koszty produktów spożywczych i środków chemicznych, w trzeciej – wydatki na rozrywkę, ubrania oraz transport itd.

„Po upływie trzech miesięcy od rozpoczęcia prowadzenia budżetu domowego możemy wyciągnąć pierwsze wnioski na temat naszych wydatków i – co najważniejsze – tego, jak oszczędzamy. Pamiętajmy, że nasze oszczędności stanowią pewnego rodzaju poduszkę bezpieczeństwa, która daje nam wolność finansową” – mówi serwisowi infoWire.pl konsultant finansowy Joanna Surwiłło.

Świadomi tego, jak zarządzamy swoimi finansami, rozpocznijmy planowanie wydatków na dziecko. „Warto określić, które koszta możemy znacznie ograniczyć, np. przez pożyczenie od znajomych ubranek i zabawek lub ich zakup z drugiej ręki” – podkreśla ekspertka. Planowanie okaże się racjonalne, kiedy odnotujemy nadwyżkę pieniężną. Wówczas powinniśmy zdecydować, na co ją przeznaczymy. Najważniejsze to nie dać się pokusie nieplanowanego rozdysponowania tych środków.

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Profesjonalne wideokonferencje – wybierz najlepsze miejsce

AktualnościITWiadomości

Teamviewer - nowy partner SAP

AktualnościWiadomości

Ile kosztuje wycofanie produktu z rynku?

AktualnościHandelWiadomości

Firmy poszukują handlowców i ekspertów ds. sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: