Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościFinanseGospodarkaWiadomości

Spada chiński eksport

Chiński eksport ku zaskoczeniu bardzo się zmniejszył w marcu i odżyły obawy ekonomiczne w Chińskiej Republice Ludowej.
Eksport – według dzisiejszego komunikatu chińskiej administracji celnej – spadł marcu w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku o 15 procent. Eksperci spodziewali się wzrostu o dwanaście procent. Import spadł do wartości najniższej od czasu pamiętnego załamania się gospodarki światowej w maju 2009 roku.

Analitycy twierdzą, że spadek eksportu może być spowodowany wyższą wartością chińskiej waluty co w konsekwencji spowodowało, wzrost cen chińskich produktów zagranicą.

Ekonomista Louis Kuijs z Royal Bank of Scotland w Hong Kongu powiedział, że poniedziałkowe statystyki eksportowe są sygnałem ostrzegawczym dla globalnej gospodarki oraz sygnałem obniżania się konkurencyjności gospodarki chińskiej.

Rozwój gospodarczy w Państwie Środka jest obserwowany z wielką uwagą przez kierownictwo w Pekinie, które zdaje sobie sprawę, że osłabienie chińskiego eksportu, może spowodować turbulencje na rynku pracy.

Komunistyczny rząd obawia się mówiąc wprost , że wzrost bezrobocia może w konsekwencji doprowadzić do niepokojów społecznych. Rynek pracy Chinach jest bardzo stabilny, pomimo tych eksportowych wahnięć. Inwestorzy giełdowi nie przejęli się zbytnio opublikowanymi wynikami spadającego chińskiego eksportu.
Ceny akcji wzrosły do najwyższego poziomu od siedmiu lat. Inwestorzy najwyraźniej liczą, że rząd spowoduje ustabilizowanie sytuacji i powrót do znakomitej koniunktury lat ubiegłych.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: