Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościGiełdaGospodarkaTechnologie

SoftBlue kończy rok na plusie

 

SoftBlue, bydgoski producent dronów, wypracował po czterech kwartałach 2015 roku ponad 7 mln zł przychodów ze sprzedaży. To blisko 40-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku. Firma dużo inwestuje w rozwój produktów i działalność badawczo-rozwojową.

W IV kwartale spółka skoncentrowała swoją pracę nad SenSoftem, urządzeniem, które pomaga mierzyć warunki w jakich transportowane są produkty wrażliwe na zmiany temperatury czy poziomu wilgotności. W konsekwencji SoftBlue podpisało w ubiegłym miesiącu umowę z kanadyjską firmą – Leenlife Pharma International Inc. z siedzibą w Vacouver, dzięki której SenSoft będzie dostępny na tamtejszym rynku. – Dotychczas to pierwsza tak poważna obecność naszej spółki poza kontynentem europejskim. Wierzymy, że zainwestowany przez nas czas i środki finansowe związane z ulepszaniem urządzenia oraz marketingiem, przyniosą nam w niedalekiej przyszłości spory zysk. Docelowo chcemy dotrzeć ze swoim produktem także na inne rynki zagraniczne – informuje prezes SoftBlue, Michał Kierul. Spółka otrzymała na ten cel finansowanie z programu Go Global w kwocie 130 tysięcy złotych. Pozyskane środki przeznaczy na stworzenie strategii wejścia czujników transportu SenSoft na rynek niemiecki, francuski, duński, szwedzki, norweski i fiński oraz działania promocyjne.

SoftBlue konsekwentnie poszerza współpracę w krajowymi Uczelniami. W zeszłym tygodniu poinformowała o podpisaniu umowy z Politechniką Wrocławską. W styczniu zaś z Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku.
– Umowa wpisuje się w przyjętą przez nas strategię rozwoju projektów badawczych przy współpracy instytucji naukowo-badawczych.  Chcemy wspólnie ze środowiskami naukowymi rozwijać projekt wdrożenia dronów w dedykowanych obszarach. W 2016 roku spodziewamy się wzrostu zainteresowania uczelni krajowych i zagranicznych komercjalizacją osiągnięć naukowych. Liczymy, że  dzięki temu nasze wynalazki zyskają jeszcze większe zainteresowanie naukowców, co przyczyni się do  popularyzacji naszych rozwiązań oraz postania nowych projektów. –  tłumaczy Michał Kierul.
Współpraca z naukowcami będzie niezbędna przy realizacji projektu “Zaprojektowanie i konstrukcja rodziny bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu”. Pod koniec roku projekt  otrzymał rekomendację do jego dofinansowania na kwotę blisko 14,5 mln zł.

Warto przypomnieć, że od 2012 roku spółka posiada własny dział Badań i Rozwoju, który tworzy grono ekspertów. Dział obecnie koncentruje się m.in. na teleinformatyce, programowaniu oraz projektach opartych na wykorzystaniu dronów. W IV kwartale 2015 roku prace spółki skoncentrowane były nad wybranymi systemami teleinformatycznymi, takimi jak InvestPlan – system do koordynowania inwestycji czy Soft ERP, który usprawnia obieg informacji oraz obsługę kluczowych procesów wewnętrznych i zewnętrznych pomiędzy partnerami biznesowymi w małych i średnich przedsiębiorstwach – na skomercjalizowanie tych systemów zarząd przeznaczył w ostatnim kwartale 2015 roku najwięcej środków.
– Nasze wyniki finansowe za 2015 rok mogły być lepsze, ale mając świadomość konieczności rozwoju musimy inwestować.  Dlatego biorąc pod uwagę  duże nakłady na naszą działalność badawczo-rozwojową oraz tą związaną z pracą nad systemami  teleinformatycznymi oraz marketingiem nowych produktów, jesteśmy z nich zadowoleni – podsumowuje prezes SoftBlue Michał Kierul.
Obecnie SoftBlue prowadzi między innymi prace badawcze nad AirDronem – urządzeniem do wykrywania zanieczyszczeń środowiska i SoftHeartem  – urządzeniem do badania serca w widmach niesłyszalnych.

/informacja prasowa
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów

AktualnościWiadomości

Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody

AktualnościWiadomości

W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online

AktualnościWiadomości

Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: