Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Signal złamany. W Polsce polecali go eksperci Niebezpiecznik

 

Komunikator polecany przez ekspertów IT z portalu Niebezpiecznik.pl okazał się bardzo niebezpieczny. Izraelska spółka Cellebrite, znana z dostarczania technologii cyfrowych (także szpiegowskich) dla służb policyjnych czy wywiadowczych, poinformowała na swoim firmowym blogu, że jej specjalistom udało się do Signala włamać.

Notka na ten temat wraz dokładnym opisem metody włamania pojawiła się przed kilkoma dniami na blogu Cellebrite. Potem zniknęła i została zastąpiona przez bardziej zdawkowy komunikat’’– informuje serwis. Przedstawiciele izraelskiej firmy poinformowali, że złamali zabezpieczenia Signala po to, aby pomóc siłom policyjnym walczyć z przestępczością.

To duże zaskoczenie dla polskich polityków (używających szyfrowanego komunikatora) oraz wielu specjalistów IT – w tym ekspertów portalu bezpieczeństwa Nibezpiecznik – podaje serwis Służby Specjalne bez Cenzury. Eksperci tego portalu przed dwoma laty polecali Signal uznali używanie komunikatora przez polskich polityków najwyższej rangi (Premier, Prezydent RP) jako godne pochwały, zachęcając jednocześnie do ‘’przejścia na Signala’’…..

https://niebezpiecznik.pl/post/prostujemy-nieprawdziwe-sformulowania-o-komunikatorach-signal-i-whatsapp-w-rzeczpospolitej/

W tym roku portal Niebezpiecznik.pl wskazywał zalety systemu pisząc, że Signal to najbezpieczniejszy komunikator, który paranoicznie dba wręcz o prywatność użytkowanika. Podkreślali, że Signal mże zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, a architektura systemów szyfrowania komunikatora utrudnia popełnianie błedów, które mogą narazić poufność rozmów na szwank. Autorzy recenzji przestrzegali, że z komunikatora należy korzystać z głową, pamietając o ryzyku i konieczności szkolenia ‘’swoich współpracowników’’ na przykład w ramach indywidualnych konsultacji i szkoleń.

Teraz izraelska firma udowadnia, że komunikator ma luki. Czyli nie jest do końca bezpieczny…… Jak podaje dziennik ‘’Służby Specjalne bez cenzury’’ (https://www.sluzbyspecjalne.com/signal-zlamany-w-polsce-polecali-go-eksperci-wspolpracujacy-z-tajnymi-sluzbami/), analitycy izraelskiej firmy Cellebrite złamali zabezpieczenia Signala po to, aby pomóc siłom policyjnym walczyć z przestępczością.

Musieliśmy przeprowadzać próby na wielu frontach i stworzyć sobie nowe rozwiązania od podstaw. Ale uczynienie świata bezpieczniejszym jest dla nas najważniejsze” – tłumaczy izraelska spółka. I przekonuje, że zabezpieczenia Signala złamała tylko po to, aby udostępnić tę możliwość wyłącznie uprawnionym do korzystania z niej organom ścigania. „Służby policyjne obserwują rosnącą popularność szyfrowanych aplikacji, z których korzystają także przestępcy, którzy planują dzięki nim popełnianie przestępstw, wymieniają informacje czy przesyłają sobie skradzione dane” – napisano na firmowym blogu Cellebrite (https://www.cellebrite.com/en/blog/cellebrites-new-solution-for-decrypting-the-signal-app/ ).

Rewelacje izraelskiej firmy Cellebrite zaskoczyły wiele organizacji i firm. W tym polskich polityków i samych ekspertów polskiego portalu.

Na podstawie sluzbyspecjalne.com 16.12.2020)

Polecane artykuły
AktualnościFinanseITWiadomości

SAP prognozuje wyższe przychody niż się spodziewano

AktualnościFinanseWiadomości

Spada liczba kart kredytowych

AktualnościWiadomościZdrowie

Wyższe stanowisko oznacza więcej stresu

AktualnościGospodarkaWiadomości

W przyszłym roku rynek odpadów czeka rewolucja

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: