Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościBankiWiadomości

SBB składa zawiadomienie do prokuratury wobec urzędników KNF

 

SBB składa zawiadomienie do prokuratury wobec urzędników w Komisji Nadzoru Finansowego Stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu” zaprasza na konferencję prasową dot. bierności urzędników Komisji Nadzoru Finansowego wobec licznych nadużyć ze strony instytucji finansowych w Polsce. Konferencja odbędzie się pod siedzibą Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie w czwartek, 7 czerwca 2017 r. o godz. 16:00.

W najbliższym czasie Stowarzyszenie złoży do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa. Będzie ono dotyczyło funkcjonariuszy Komisji Nadzoru Finansowego. Zgodnie z posiadana wiedzą Stowarzyszenie będzie dowodziło, że jako funkcjonariusze publiczni nie dopełnili oni swoich obowiązków służbowych, działając na szkodę interesu publicznego i prywatnego, co stanowi przestępstwo zgodnie z art. 231 par. 1 kodeksu karnego.

Liczne „afery” finansowe w Polsce spotkały się z bierną postawą urzędników KNF. Można przypuszczać, iż tylko afery wykazane poniżej dotknęły co drugiego Polaka, a skutki społeczne i ekonomiczne odczuwa cała gospodarka:

 1. Afera Amber Gold

 2. Upadek SKOK Wołomin i SK Banku

 3. Usługi mBanku pozwalające omijać sankcje nałożone na Rosję oraz zakładanie kont bez weryfikacji danych

4. Śledztwo wobec banków i KNF w zakresie błędnego wyliczania kosztów kredytów pseudo walutowych oraz podejrzenia świadomego narażenia klientów na niekorzystne rozporządzanie mieniem

 5. Afera kilku milionów pseudo polisolokat przynoszących nawet 100 proc. strat

 6. Afera LC Corp Gigantyczne zyski powstałe w wyniku nieuczciwych praktyk ze strony instytucji finansowych, przy sprzyjającej bierności organów nadzoru, trafiają do wąskiej grupy osób, zaś skutki tych działań odczuwa cała gospodarka i całe społeczeństwo.

Jako obywatele nie możemy tolerować miliardowych strat polskiego społeczeństwa, będziemy więc wskazywać osoby odpowiedzialne za te zaniechania. Podczas konferencji zostanie omówiona także sprawa wniosku, złożonego do Podkomisji procedującej tzw. ustawy „frankowe”. Stowarzyszenie wnioskuje o zadanie dodatkowych pytań dotyczących dokumentu pt.: „Informacja dotycząca oszacowania skutków trzech projektów ustaw” przygotowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Pytania dotyczą między innymi nierynkowego kosztu finansowania akcji kredytowej przez banki działające w grupach kapitałowych. Celem złożenia wniosku jest uzyskanie informacji, które pozwolą ustalić, ile pieniędzy odpłynęło już z polskiej gospodarki i jakie podmioty rynku FOREX są i będą beneficjentami tego zdarzenia.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Amerykańskie organy antymonopolowe pozywają miliardową transakcję Microsoftu

AktualnościWiadomościZarządzanie

Maria Valdes zostaje dyrektorem produktu w firmie Puma

AktualnościWiadomości

Powrót świątecznych spotkań

AktualnościWiadomości

Czy Polacy potrzebują adrenaliny?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: