Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościITWiadomości

SAP stawia mocniej na biznes w chmurze

 

Gigant oprogramowania SAP jest przekonany o sukcesie w nowym roku podatkowym, biorąc pod uwagę silny wzrost w chmurze. Oczekuje się, że w bieżącym roku przychody z chmury skorygowane o różnice kursowe wzrosną o 23 do 26 procent, czyli do 11,55 do 11,85 miliarda euro, ogłosiła grupa Dax późnym czwartkowym wieczorem. Prognoza odzwierciedla dalsze przyspieszenie, powiedział dyrektor finansowy Luka Mucic (50).  Przychody z chmury wzrosły o 19 procent w stałej walucie do 9,59 miliarda euro w 2021 r.

„Coraz więcej firm wybiera SAP w celu zmiany swojej pozycji, budowania stabilnych łańcuchów dostaw i rozwijania się w zrównoważone firmy w drodze do chmury” – powiedział szef firmy Christian Klein (41), odpowiedzialny za kompleksową ofertę „Rise with SAP”, aby zapewnić klientom lepszą rękę podczas przechodzenia do chmury.

Nieco ponad rok temu Klein wciąż był zajęty prezentowaniem swojej nowej rady dyrektorów, na czele której stoi dyrektor marketingu Julia White, i wyjaśnianiem swojej strategii chmury, dzięki której prędzej czy później odejdzie od tradycyjnego biznesu. SAP chce pożegnać się z licencjami na oprogramowanie. Podobnie jak jego amerykańscy rywale Salesforce, Workday czy Oracle, SAP koncentruje się zatem na sprzedaży bardziej elastycznych subskrypcji internetowych, za które zazwyczaj płaci się regularnie i nie raz, co sprawia, że ​​sprzedaż jest bardziej przewidywalna.

Miliard euro na skup akcji

Podstawowa działalność również szybciej przenosi się do chmury. Przychody z chmury gwarantowane umownie na następne dwanaście miesięcy dzięki flagowemu produktowi S/4Hana Cloud wzrosły w czwartym kwartale o 76 procent, do 1,71 miliarda euro. Ostatni kwartał jest szczególnie ważny dla SAP, ponieważ jest to okres, w którym tradycyjnie w branży realizowanych jest wiele zamówień. Dzięki ostatecznemu zrywowi przychody z chmury i oprogramowania wzrosły o pięć procent w stałej walucie, do 24,41 miliarda euro w zeszłym roku, a zatem przekroczyły własne oczekiwania firmy.

Oprócz prognoz i wstępnych danych kwartalnych i rocznych, SAP ogłosił nowy program skupu akcji o wartości do miliarda euro, który ma się odbyć od 1 lutego do 31 grudnia. Skupione akcje zostaną wykorzystane przede wszystkim do obsługi przyszłych nagród w ramach programu wynagrodzeń w formie akcji. Ma to na celu dalsze wzmocnienie kultury kapitału własnego wśród pracowników i zapewnienie, że pracownicy i akcjonariusze będą dążyć do podobnych interesów, powiedział Mucic. SAP zatrudnia około 100 000 pracowników.

Na koniec 2022 roku spodziewany jest jedynie w dużej mierze stabilny wynik operacyjny

W ubiegłym roku firma Walldorf przekroczyła kilkakrotnie podwyższaną prognozę zysku. Zysk operacyjny skorygowany o różnice kursowe wzrósł o jeden procent do 8,41 mld euro. SAP ostatnio zwiększył zakres w październiku do 8,1 do 8,3 mld euro. Teraz SAP działa nieco spokojniej i szacuje, że będzie to od 7,8 do 8,25 miliarda euro. Klein i tak obiecał słabą cenę za wyniki za lata 2021 i 2022, ponieważ nie chce przegapić szans wzrostu na rynku, a grupa inwestuje w to dużo pieniędzy.

Przyspieszenie biznesu w chmurze wymaga inwestycji w technologię, produkty i reklamę. Ponadto produkty w chmurze początkowo nie są tak opłacalne, jak drogie pakiety oprogramowania w jednorazowej sprzedaży licencji, ale powinny stopniowo zwracać się w czasie i zwiększać lojalność klientów – ponieważ oprogramowanie w chmurze jest albo opłacane jako subskrypcja, albo poprzez użytkowanie opłaty. Grupa jest pewna swoich średnioterminowych oczekiwań, zgodnie z którymi do 2025 r. przychody z chmury wyniosą ponad 22 miliardy euro.

 

 

Polecane artykuły
AktualnościInwestycjeWiadomości

Czy inwestowanie w produkty luksusowe może chronić przed inflacją?

AktualnościWiadomości

Pandemia kosztowała niemiecką gospodarkę 350 miliardów euro

AktualnościITWiadomości

W jaki sposób małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z internetu?

AktualnościWiadomości

Jak obniżyć koszty energii i ogrzewania domu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: