Flaming&Co.

AktualnościWiadomości

Rynki azjatyckie i kontrakty terminowe w USA spadają

  • Rynki azjatyckie notują spadki, mimo że Trump wstrzymał nakładanie ceł, kończąc tym samym chwilową poprawę koniunktury.
  • Inwestorzy pozostają ostrożni ze względu na trwające napięcia handlowe między USA a Chinami i wysokie stawki celne.
  • Kontrakty terminowe na USA również spadają, co odzwierciedla utrzymującą się niepewność na rynku i obawy gospodarcze.

Rynki azjatyckie spodziewają się ponurego zakończenia tygodnia po fali wzrostów po wstrzymaniu przez prezydenta Trumpa większości ceł.

Oto, jak prezentują się główne indeksy:

  • Nikkei 255: -4,4% o 10:59 czasu lokalnego
  • Kospi : -1,6% o 11:15 rano
  • ASX 200 : -1,4% o 12.15 rano
  • Indeks Hang Seng : -0,50% o 10:16 rano
  • CSI 300 : -0,4% o 10:16 rano

Amerykańskie kontrakty terminowe również przedłużają straty po zakończeniu na czerwono w czwartek. Oto, gdzie są o 22:06 czasu wschodniego w czwartek:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 : -1% przy 5250,50
  • Kontrakty terminowe na Dow Jones: -0,9% przy 39 430
  • Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 : -1,1% przy 18 285,75

Mimo zawieszenia ceł przez Trumpa rynki nie są bezpieczne, a niepewność pozostaje bardzo wysoka i powoduje niepokój inwestorów przed weekendem.

„Nie ma nawet czystego ‘ transakcji Trumpa ‘, której pierwotna wersja (jak wielu zauważyło) bardzo się zestarzała” – napisał Vishnu Varathan, szef badań makroekonomicznych Mizuho w Azji (z wyłączeniem Japonii). 

Niektórzy inwestorzy mogą również realizować zyski i zamykać pozycje przed weekendem, aby uniknąć ryzyka. Inwestorzy są szczególnie zaniepokojeni eskalacją wojny handlowej między USA a Chinami — która nie doczekała się wytchnienia od Trumpa. Stawka celna USA na chiński import wynosi obecnie 145%.

Louis Navellier, założyciel i dyrektor ds. inwestycji w firmie zarządzającej inwestycjami Navellier & Associates, powiedział, że wyprzedaż nie jest zaskoczeniem po historycznym wzroście cen po wstrzymaniu ceł przez Trumpa. „To było przełożenie, a nie odwołanie” – napisał Navellier w czwartkowej notatce. „Historia taryf jest daleka od zakończenia”.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZbrojeniówka

Zbrojeniówka przyciąga ogromny kapitał

AktualnościWiadomości

Elastyczna logistyka. Jak budować przewagę konkurencyjną w czasach nieprzewidywalnego rynku?

AIAktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Hakerzy dostali nową broń. AI zaczyna atakować samodzielnie

AktualnościCheck PointWiadomości

Flaming & Co. – miejsce, które pozwala zwolnić

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *