Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościITLifestyleWiadomości

Rusza Akademia Infoshare – akcelerator kariery dla programistów

 

7 września 2015 roku wystartowała infoShare Academy. Zajęcia tej wyjątkowej szkoły dla przyszłych programistów odbywać się będą w przestrzeni rozwoju innowacji O4 (Olivia Business Centre, budynek Olivia Four).

Kursanci w ciągu 12 tygodni przez 8 godzin dziennie, w inspirującej atmosferze O4 (Olivia Business Centre), przygotowywać się będą do zawodu Web Developera. Program bootcampu zakłada między innymi naukę nowoczesnych języków, technik i narzędzi programistycznych oraz mnóstwo pracy w zespołach projektowych. Podczas kursu uczestnicy zbudują portfolio swoich projektów, a Akademię zakończy Hackers Day, podczas którego absolwenci przedstawią swoje osiągnięcia.

InfoShare Academy od samego początku stawia na intensywną i praktyczną edukację, a także pasję, innowację, fantastyczną atmosferę, współpracę oraz wzajemny sukces. Organizatorzy kursu, budując partnerstwa z firmami informatycznymi, ułatwiają swoim Absolwentom znalezienie pracy po jego zakończeniu.

„W 3 miesiące nasi kursanci nauczą się myśleć i pracować jak programista. To będzie świetna przygoda i wierzę, że odmienimy ich życie zawodowe. Już teraz planujemy kolejne edycje.” – mówi Marcin Pokojski, współzałożyciel i prezes Akademii.

„Kurs w tej edycji obejmuje technologie potrzebne do stworzenia aplikacji internetowej. Począwszy od tego jak aplikacja wygląda od strony użytkowej (HTML, CSS, JavaScript), a kończąc na tym, jak działa jej logika biznesowa (PHP, SQL). Kursanci poznają zaawansowane narzędzia potrzebne programiście na co dzień w pracy oraz poznają tajniki adaptacyjnych technik zarządzania projektami (Scrum). Wszystko to podczas jednego kursu.” – dodaje Marcin Pokojski.

W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje blisko 60 takich instytucji, a w ostatnich miesiącach z inicjatywy Baracka Obamy instytucje te jednoczą się pod skrzydłami administracji publicznej w ramach programu “TechHire Initiative” w celu pracy nad poprawą efektywności edukacji oraz sprostaniu potrzebom rynku w zakresie liczby brakujących programistów.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie firm technologicznych z naszego regionu infoShare Academy planuje w ciągu najbliższych miesięcy wyszkolić ponad 100 nowych programistów gotowych do podjęcia pracy po zakończeniu szkolenia. Jednocześnie planowany jest rozwój przedsięwzięcia w innych miastach w Polsce.

„infoShare Academy działać będzie w ramach O4 – nowej przestrzeni w Olivia Business Centre, sprzyjającej innowacjom. W ten sposób wpisuje się w jeden z czterech filarów tej nowej inicjatywy, jakim jest EDUKACJA” – mówi Marta Moksa, kierownik projektu O4. „To kolejny element tego filaru po prowadzonych nieustannie szkoleniach i warsztatach, Niepublicznym Gimnazjum Thinking Zone oraz popołudniowym centrum edukacyjnym TOC Pracownia”.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Porsche wszędzie ma wzrosty sprzedaży - tylko nie w Niemczech

AktualnościWiadomości

Praca tymczasowa rozwiązaniem nie tylko na czas kryzysu

AktualnościWiadomości

Jak zorganizować wyjazd służbowy w dobie pandemii?

AktualnościWiadomości

W Polsce spada jakość obsługi klientów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: