Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

 

Lufthansa zapowiada radykalną przebudowę  swoich struktur zarządzania. Kierownictwo firmy   współpracuje obecnie z konsultantami z McKinsey nad reorganizacją całej Grupy, która ma   być realizowana w drugiej połowie roku.

Najważniejszym punktem reformy ma być  centralizacja kluczowych zadań, takich jak planowanie sieciowe czy zarządzania przychodami. Wcześniej  funkcje były często zarządzane z rożnych miejsc koncernu jak i z różnych linii lotniczych należących do grupy czyli Lufthansy, Austrian Airlines i Swiss. W przyszłości mają być zarządzane z jednego ośrodka.

Ponadto planowane jest odchudzenie całej  organizacji. Uważa się też, że należy zlikwidować istniejącą obecnie hierarchię, która stanowi nierzadko przeszkodę lub opóźnia komunikację z niższych szczebli do wyższych poziomów zarządzania.  Jak ta planowana reforma wpłynie na miejsca pracy w koncernie, najprawdopodobniej na ich spadek, tego jeszcze się nie podaje do publicznej wiadomości.

Także zarząd stanie w obliczu transformacji. Mówi się, że w Zarządzie zostanie wyodrębnione stanowisko dla przedstawiciela taniej platformy  Euro Wings.

19 lutego 2015 roku dojdzie do  zebrania pracowników Lufthansy, jej arcyważnej części Passage,  na którym będzie omawiana m.in. sprawa rozwoju linii Euro Wings.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Obostrzenia w kolejnych krajach zniechęcają turystów do podróżowania

AktualnościWiadomości

Niemiecki "Amber Gold" wchłonął złoto o wartości 45 milionów euro

AktualnościWiadomości

Benefity po nowemu - pracodawca może ubezpieczyć twój dochód

AktualnościWiadomości

Polacy na zakupach: preferencje bez zmian, wydatki kierowane rozsądkiem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: