Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Qantas redukuje jedną piątą etatów

 

Australijska linia lotnicza Qantas Airways planuje zmniejszyć co najmniej 20 procent swoich pracowników w wyniku kryzysu koronawirusa i zwiększyć płynność do około 1,3 miliarda dolarów poprzez amortyzację. „Musimy ustabilizować się na kilka lat, w sytuacji gdy  sprzedaż jest znacznie niższa”, powiedział szef Qantas Alan Joyce podczas prezentacji trzyletniego planu. „A to oznacza, że ​​w krótkim okresie stanie się znacznie mniejszą linią lotniczą”.

Qantas ogłosił, że z liczby 29 000 pracowników zostanie zredukowanych co najmniej 6000 miejsc pracy, a kolejne 15 000 pracowników pozostanie na tymczasowych urlopach do  czasu, aż wzrośnie i ustabilizuje się ruch lotniczy na świecie.

Joyce powiedziała, że ​​około 100 samolotów będzie musiało pozostać na ziemi nawet przez 12 miesięcy lub dłużej, a sześć pozostałych samolotów Boeing 747 powinno zostać natychmiast wycofanych,  zgodnie z planem za sześć miesięcy. Linia lotnicza planuje także pozyskanie do 1,3 miliarda dolarów poprzez amortyzację wycofanej z eksploatacji floty Airbusa A380 w celu zabezpieczenia płynności spółki.

Pandemia wirusa koronowego pogrążyła linie lotnicze w głębokim kryzysie. Pomimo wsparcia rządu linie lotnicze zmniejszyły dziesiątki tysięcy miejsc pracy. W ten sposób państwo niemieckie dołącza jako akcjonariusz do Lufthansy. Ze względu na stale niższy popyt grupa zatrudniła globalnie 22 000 osób. Około 11 000 z nich znajduje się w Niemczech. Firma i stewardessy uzgodniły już pakiet oszczędnościowy .

W ramach trzyletniego planu dyrektor zarządzający szef Qantas, Joyce, zgodził się pozostać na szczycie grupy co najmniej do czerwca 2023 r. Rząd w Australii ogłosił w zeszłym tygodniu, że podróż międzynarodowa prawdopodobnie nie będzie możliwa do przyszłego roku, ale rozważa się złagodzenie wymogów wjazdu dla studentów i innych długoterminowych gości.

dpa / rei

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: