Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościWiadomości

Przyszłość dziennikarstwa w społeczności sieciowej

 

Dziennikarstwo jutra zapowiada się obiecująco, choć nie natychmiast i z koniecznością wykorzystania nowych rozwiązań technologicznych. Ericsson Networked Society Lab opublikował raport pod tytułem „Przyszłość dziennikarstwa w społeczności sieciowej”.

Dokonując weryfikacji obecnej strategii agencji prasowych i redakcji, sposobu korzystania z wiadomości przez użytkowników Internetu i ich zadania na temat docierających internetowo tekstów, Ericsson określił aktualny obraz zainteresowania wiadomościami.

Właściwie użyte technologie cyfrowe dostarczają ogromnych możliwości przesyłania wartościowych wiadomości wybranym klientom. Czytelnicy będą gotowi płacić za rzetelnie opracowane i spersonalizowane tematycznie treści. Zanim to jednak nastąpi dziennikarze winni zaprząc nowe aplikacje w służbie wysyłania skrojonych na miarę potrzeb użytkownika treści .Obecnie ponad czterdzieści procent Internautów czerpie wiadomości z mediów społecznościowych, ufa bardziej znajomym niż dziennikarzom. Zbudowanie zaufania czytelników j to duże wyzwanie dla mediów. Kto zostanie uznany za godnego czytania dziennikarza zostanie zweryfikowane przez czytelników w sieci, a nie redakcję. Subskrybenci Europy Zachodniej

i Ameryki Północnej nie zostaną głównym źródłem dochodu dla informacji newsowych w najbliższym czasie.  Aczkolwiek niechęć do płacenia za newsy nie jest tendencją ogólnoświatową. Za to światowy jest spadek czytelnictwa prasy drukowanej. Tradycyjne, papierowe media nie znikną, pozostaną jako ekskluzywna nisza.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Apel Polskiej Grupy Supermarketów o solidarność i wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców

AktualnościWiadomości

Infor w chmurze

AktualnościWiadomości

Praca w biurze podczas epidemii koronawirusa. O czym trzeba pamiętać?

AktualnościWiadomości

Koronawirus działa na umysły inwestorów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: