Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościGospodarkaWiadomości

Przesyt apartamentów na rynku nieruchomości

 

Dobra lokalizacja w centrum miasta, atrakcyjne warunki mieszkaniowe, wysoki standard wykończenia powierzchni wspólnych… A mimo tego chętnych na zamieszkanie w nowych apartamentowcach jest niewielu. Z czego to wynika i czy w niedalekiej przyszłości może się to zmienić?

Niskie zainteresowanie apartamentami jest spowodowane oczywiście przede wszystkim ich wysokimi cenami. Mieszkań szukają głównie ludzie młodzi, w wieku od 25 do 35 lat, którzy zwykle nie śpią na pieniądzach i wybierają w związku z tym przeważnie lokale klasy średniej i niższej.

Po drugie duża część rynku premium obejmuje dzielnice centralne, gdzie gruntów, na których mogłyby powstawać nowe apartamentowce, jest bardzo mało. Ponadto deweloperzy sprzedający te budynki raczej nie wspomagają się kredytami inwestycyjnymi. Wynika to z tego, że są one zaciągane na trzy lata i aby je spłacić, trzeba w tym czasie sprzedać większość wybudowanych mieszkań. W przypadku rynku apartamentów tempo sprzedaży nie jest tymczasem zbyt szybkie.

„Nie sądzę, żeby zapotrzebowanie na apartamenty wzrastało. Najwięcej lokali sprzedaje się w klasie średniej lub niższej. Wzrastający popyt na mieszkania nie przekłada się na to, że jest coraz więcej chętnych na apartamenty” – mówi serwisowi infoWire.pl Aleksander Skirmuntt z firmy Maxon Nieruchomości.

Polecane artykuły
AktualnościInwestycjeWiadomości

Czy inwestowanie w produkty luksusowe może chronić przed inflacją?

AktualnościWiadomości

Pandemia kosztowała niemiecką gospodarkę 350 miliardów euro

AktualnościITWiadomości

W jaki sposób małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z internetu?

AktualnościWiadomości

Jak obniżyć koszty energii i ogrzewania domu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: