Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

Bez kategoriiLifestyleWiadomościZdrowie

Praktyczne rady na stres pourlopowy

 

Jak co roku pod koniec wakacji nasi niemieccy koledzy po fachu, dziennikarze przepytują psychoanalityków i psychologów jak sobie poradzić ze stresem pourlopowym, kiedy wracamy do codziennych obowiązków.  Syndrom powakacyjny staje się coraz większym problemem bo zastajemy po powrocie tysiące nieodebranych maili, pocztę w pracy i domu, pustą lodówkę i zwiędłe kwiaty i spalona trawę w ogrodzie.  I jak temu zaradzić?

Stając z powrotem przed ogromem pracy, tonami pism i maili nie należy narzekać, tylko konsekwentnie robić swoje. Ale powoli, bez nerwów i pośpiechu.  Można sobie przyłożyć dla uspokojenia muszlę do ucha, która swoim morskim szumem uspokoi nas.  Dobrze wpływa też myślenie o seksie, planowanie jakiś miłych chwil z nim związanych. Kojąco dla skąpców wpływa też perspektywa wysokich zarobków.

Psychologowie twierdzą, że najgorsze są pierwsze trzy dni po powrocie z urlopu do pracy.  Ten syndrom jest porównywalny przez fachowców do kaca, tylko że nie boli głowa ani żołądek.  Należy uruchomić swoją wyobraźnie, w której należy wykreować pełna lodówkę pyszności od mięsa po dania wegetariańskie, oraz zaplanować następne wakacje.  Podobno po takich zabiegach syndrom powrotu do pracy mija i znów stajemy się optymistycznymi wesołkami.

 

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: