Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościITWiadomości

Pomimo kosztownej restrukturyzacji biznes w chmurze wspiera SAP

SAP pozostaje na ścieżce wzrostu dzięki dużemu popytowi na produkty chmurowe, z których można korzystać w sieci po opłaceniu abonamentu. W pierwszym kwartale największemu w Europie producentowi oprogramowania udało się zwiększyć sprzedaż chmury o prawie jedną czwartą. Jeśli jednak chodzi o zysk operacyjny, gwałtowny wzrost wartości giełdowej spowodował problemy. Wynikające z tego wyższe koszty programów wynagrodzeń w formie akcji wywierają presję na wzrost zysku operacyjnego.

„Jesteśmy pewni, że osiągniemy nasze cele na ten rok” – stwierdził Klein w oświadczeniu. Rekordowy wzrost portfela zamówień w biznesie chmurowym świadczy o ciągłej dynamice biznesu. Poza tym remont przebiega zgodnie z planem. „Pomoże nam to osiągnąć ten wzrost i zwiększyć wydajność” – powiedział szef firmy. Dyrektor finansowy Dominik Asam uważa również, że transformacja wraz z ukierunkowanymi inwestycjami w sztuczną inteligencję  (AI) oddzieli rozwój kosztów od wzrostu sprzedaży.

SAP chce w tym roku nadal osiągać dynamiczne zyski, szczególnie w zakresie rozwoju chmury i skorygowanego zysku operacyjnego. Oczekuje się, że sprzedaż oprogramowania do użytku przez Internet wzrośnie o 24–27 procent, po uwzględnieniu różnic kursowych, do poziomu od 17,0 do 17,3 miliardów euro. Klein zrobił wiele, aby zapewnić kontrolę amerykańskiemu odwiecznemu rywalowi Oracle dzięki ofercie w tym obszarze, zwłaszcza dzięki oprogramowaniu do zarządzania przedsiębiorstwem, takim jak finanse, zarządzanie zapasami i usprawnianie procesów z chmury.

W zamian menedżer odwołał atak na innego głównego konkurenta Salesforce w swojej domenie. Oprogramowanie do kontroli sprzedaży i zarządzania klientami pełni w firmie z North Baden rolę jedynie podrzędną. Oczekuje się, że ogółem przychody z produktów wzrosną o 8–10 procent, do kwoty 29,5 miliarda euro, jeśli wykluczymy wpływ walut.

Obecnie oczekuje się, że wysokie inwestycje z poprzednich lat jeszcze bardziej podniosą wynik operacyjny skorygowany o efekty specjalne niż w roku poprzednim. Spółka chce zwiększyć zysk operacyjny o 17 do 21 proc. po uwzględnieniu różnic kursowych; Marża liczona na całkowitej sprzedaży prawdopodobnie będzie zatem nadal rosła. W ciągu pierwszych trzech miesięcy wzrost zysku operacyjnego był niższy od zakładanych w skali roku. Zysk przed odsetkami i podatkami (EBIT), skorygowany o efekty specjalne, wzrósł w pierwszym kwartale o 16 procent rok do roku, do 1,53 miliarda euro. Analitycy spodziewali się jednak wcześniej większego plusa.

W SAP doszło do wniosku, że firma uwzględnia teraz wynagrodzenie swoich pracowników w formie akcji jako koszty operacyjne i nie koryguje ich już. Akcje SAP wzrosły w pierwszym kwartale o 29 proc., co oznaczało, że koszty programów wynagrodzeń były znacznie wyższe niż w pierwszym kwartale 2023 roku. Ogółem sprzedaż wzrosła o 8 procent, do nieco ponad ośmiu miliardów euro. Było to spowodowane produktami chmurowymi do wykorzystania w sieci za opłatą abonamentową: w tym przypadku wartość SAP wzrosła o prawie jedną czwartą do 3,93 miliarda euro. SAP spełnił tym samym oczekiwania rynku finansowego. Konkluzja była jednak taka, że ​​koszty konwersji wyniosły 2,2 miliarda euro.

Na początku roku firma SAP ogłosiła, że ​​zwolni około 8 000 stanowisk pracy, aby w większym stopniu skoncentrować się na zastosowaniach sztucznej inteligencji  (AI) i obniżyć koszty. Grupa spadła na straty ze stratą w wysokości 824 mln euro. Rok wcześniej firma zarobiła 509 mln euro.

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointcyberbezpieczeństwoWiadomości

Hasło kluczem do Twoich danych. Czy można znaleźć kompromis między wygodą a bezpieczeństwem?

AktualnościWiadomości

Fed zawiesza decyzję o zmianie stóp procentowych

AktualnościWiadomości

DHL wprowadza do rady nadzorczej celebrytów

AktualnościWiadomości

Ebay rozczarowuje prognozami

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: