Artykuł miesiąca: Jak zarządzać pracownikiem z pokolenia Z?

AktualnościGospodarkaHandelWiadomości

Polska Grupa Supermarketów chce przejąć sieć sklepów SPAR w Polsce

Pełnomocnik Polskiej Grupy Supermarketów (PGS), sieci ok. 600 placówek handlowych w kraju, złożył ofertę przejęcia sklepów znanej, międzynarodowej marki spożywczej SPAR – wynika z nieoficjalnych informacji portalu. PGS zainteresowany jest przejęciem franszyzy na zarządzanie siecią sklepów, działających pod marką SPAR w całym kraju. Pełnomocnik PGS wyraził zainteresowanie rozpoczęciem negocjacji nad warunkami współpracy w szerokim zakresie z SPAR International na terenie Polski.

Według doniesień prasowych sytuacja ta może być wynikiem zaniepokojenia sieci SPAR International współpracą z dotychczasowym partnerem w Polsce – firmą Bać Pol. Firma Bać-Pol, jeden z największych hurtowników w Polsce, boryka się z problemami i przeprowadza głęboką restrukturyzację biznesu. Według ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Bać Pol zlikwidował niemal połowę swoich oddziałów – z 16 do 10 na koniec 2018 roku. Teraz pod znakiem zapytania stoi przyszłość sklepów działających pod marką SPAR.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 250 sklepów sieci. Warto przypomnieć, że w 2012 r. podczas otwarcia 100. sklepu sieci SPAR w Polsce Leszek Bać, prezes Grupy Bać-Pol, informował, że w ciągu kilkunastu lat zamierza mieć na krajowym rynku ponad 1000 sklepów pod szyldem SPAR.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany dla przedsiębiorców, którzy zatrudniają w swoich firmach małżonków oraz małoletnie dzieci

AktualnościWiadomości

Facebook - czy przetwarzanie danych było legalne?

AktualnościWiadomości

Transition Technologies – podsumowuje pozytywne wyniki 2018

AktualnościWiadomości

Polacy przyśpieszają cyfrową transformację amerykańskich firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: