Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościGospodarkaHandelWiadomości

Polska Grupa Supermarketów chce przejąć sieć sklepów SPAR w Polsce

Reklama

Pełnomocnik Polskiej Grupy Supermarketów (PGS), sieci ok. 600 placówek handlowych w kraju, złożył ofertę przejęcia sklepów znanej, międzynarodowej marki spożywczej SPAR – wynika z nieoficjalnych informacji portalu. PGS zainteresowany jest przejęciem franszyzy na zarządzanie siecią sklepów, działających pod marką SPAR w całym kraju. Pełnomocnik PGS wyraził zainteresowanie rozpoczęciem negocjacji nad warunkami współpracy w szerokim zakresie z SPAR International na terenie Polski.

Według doniesień prasowych sytuacja ta może być wynikiem zaniepokojenia sieci SPAR International współpracą z dotychczasowym partnerem w Polsce – firmą Bać Pol. Firma Bać-Pol, jeden z największych hurtowników w Polsce, boryka się z problemami i przeprowadza głęboką restrukturyzację biznesu. Według ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Bać Pol zlikwidował niemal połowę swoich oddziałów – z 16 do 10 na koniec 2018 roku. Teraz pod znakiem zapytania stoi przyszłość sklepów działających pod marką SPAR.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 250 sklepów sieci. Warto przypomnieć, że w 2012 r. podczas otwarcia 100. sklepu sieci SPAR w Polsce Leszek Bać, prezes Grupy Bać-Pol, informował, że w ciągu kilkunastu lat zamierza mieć na krajowym rynku ponad 1000 sklepów pod szyldem SPAR.

Reklama
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Rynek pracownika? Nie dla managerów!

AktualnościWiadomości

Aplikacje mobilne rewolucjonizują bankowość

AktualnościWiadomości

Przyszłością systemów antyplagiatowych będzie stworzenie profilu językowego studenta

AktualnościWiadomości

Kolej 4.0 ma spełnić oczekiwania pasażerów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: