Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościHandelWiadomości

Polecaj i kupuj taniej…

Platforma zakupowa shumee wdrożyła nowy proces polecania produktów, który daje natychmiastową korzyść w postaci niższej ceny. Użytkownicy, którzy polecą produkt swoim znajomym poprzez proste udostępnienie mailowe, kupią taniej. Osoby, którym polecili także otrzymają zniżkę.

Proces polecania na shumee wpisuje się w ideę marketingu szeptanego (WOMM – Word of mouth marketing) i jest najstarszą i jedną z najbardziej skutecznych strategii komunikacji. Jej fenomen wynika z budowania wiarygodności i wzbudzania szacunku. Mechanizm natychmiastowego nagradzania w postaci rabatu za propagowanie treści wzmacnia zasięg i skuteczność poleceń na shumee.

Konsumenci coraz mniej wierzą reklamie: ‘76% ludzi nie wierzy, że reklamy mówią prawdę.’ – mówi Daniel Yankelovich, amerykański naukowiec i publicysta, co potwierdzają badania na całym świecie. Dodatkowo, silny trend związany z wykorzystaniem możliwości analitycznych w połączeniu z rozwiązaniami udającymi ludzi, jeszcze bardziej potęguje niewiarę w autentyczność i uczciwość treści komercyjnych.

Ale ludzie wierzą ludziom, a jeszcze bardziej tym znajomym – 85% Polaków1 rekomenduje produkty i usługi znajomym. A informacje rozchodzące się pomiędzy indywidualnymi osobami zwiększają efekt sprzedażowy innych działań o 15%2. W efekcie 85% firm3 wykorzystujących marketing rekomendacji przyznaje, że jest to skuteczna metoda pozyskania nowych klientów.

Nowy proces polecania na platformie shumee wpisuje się w strategię rozwoju społecznościowego marketplace’u, który opiera się o autentyczne i wiarygodne polecenia produktów przez użytkowników i dzięki temu buduje silną społeczność. Sprzedawcy na shumee mają możliwość zdefiniowania wysokości rabatu na poszczególne kategorie produktów i czasu trwania akcji polecania swoich produktów przez użytkowników shumee. Produktu gotowe do polecania są oznaczone ikoną prezentu lub informacją na głównym widoku produktu.

www.shumee.pl to społecznościowa platforma zakupowa, która integruje szeroką ofertę wielu sprzedawców. Dzięki polecaniu produktów umożliwia tańsze zakupy.

Shumee zapewnia szeroki asortyment blisko 200 tys. produktów wystawionych przez 200 firm i kilkuset sprzedawców indywidualnych. Na platformie można znaleźć wiele produktów niedostępnych w innych miejscach w sieci, w najlepszych cenach. Najpopularniejsze kategorie to: odzież, obuwie, produkty dla dzieci, wyposażenie domu i ogrodu, zdrowie i uroda, elektronika i AGD.

Kupujący mogą korzystać z bezpiecznych form płatności i pełnej mobilności serwisu – shumee dostępne jest w postaci responsywnego serwisu (RWD) i aplikacji mobilnych. Bezpieczeństwo zakupów zwiększa specjalny Program ochrony kupujących i proces weryfikacji sprzedawców.

Shumee zapewnia sprzedawcom najprostszy na rynku model rozliczeń, oparty wyłącznie o 5% prowizję za sprzedaż, prosty proces wystawiania produktów i zaciąganie plików z contentem produktowym. Dodatkowo, korzystając z cennika dostaw, sprzedawcy mogą definiować formę i koszty dostawy, określać parametry darmowej wysyłki, wystawiać produkty w różnych rozmiarach i prowadzić wyprzedaże.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Gdzie firmy technologiczne powinny inwestować w Europie? W Polsce!

AktualnościWiadomości

Ekonomistki, prawniczki i humanistki szturmują branżę IT. Pracę oferują im nawet służby specjalne

AktualnościWiadomości

2 minuty, aby zrobić wrażenie na kliencie

AktualnościWiadomości

Co Polacy myślą o zakazie handlu w niedzielę

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: