Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościWiadomościZarządzanie

Polacy na szczycie. Awanse w globalnych strukturach Shell

 

Światowy gigant energetyczny Shell powierzył funkcję jednego ze swoich wiceprezesów (VP) Polakowi. Jest nim Piotr Kuberka, który objął stanowisko globalnego dyrektora ds. procesów podatkowych. Shell zatrudnia ponad 80 000 osób w ponad 70 krajach i coraz silniej inwestuje w polskie kadry. Międzynarodowe kariery polskich menedżerów stanowią jeden z efektów rozwoju centrum Shell Business Operations w Krakowie. Spośród jego 4000 pracowników aż 70 zajmuje globalne stanowiska.

Piotr Kuberka pracuje w Shell od 17 lat. Pod koniec 2019 roku objął w koncernie stanowisko wiceprezesa (VP) oraz jednocześnie zaczął pełnić funkcję Finance Operations Centre Lead, co oznacza najwyższego menedżera w obszarze finansów w kraju. Kuberka swoją karierę w Shell zaczął od stanowiska doradcy ds. podatkowych najpierw na Polskę, a następnie na Europę Środkowo-Wschodnią. Przed objęciem obecnego stanowiska pracował w Shell m.in. jako Tax Process Owner oraz przez niemal 5 lat lat realizował obowiązki w centrali Shell w Hadze, wspierając globalne projekty standaryzacji podatkowej.

Globalny wiceprezes z Krakowa

Swoją międzynarodową rolę Piotr Kuberka będzie sprawował z krakowskiego biura Shell, należącego do sieci 5 globalnych centrów energetycznego giganta. Shell Business Operations Kraków to jednocześnie jedno z największych centrów operacji biznesowych w Polsce.

Objęcie funkcji VP odbieram jako kolejny wyraz uznania dla wszystkich pracowników Shell w Polsce. Zarządzanie dużym, ponad 600-osobowym zespołem i decyzyjność w kluczowych sprawach to duże zobowiązanie. W ciągu kilkunastu lat działalności nasze centrum w Krakowie urosło od niewielkiego zespołu do 4000 pracowników działających na rzecz 10 linii biznesowych. Z roku na rok wspieramy coraz więcej ważnych międzynarodowych projektów firmy. Funkcjonując w takiej dynamice można skutecznie znaleźć drogę na szczyt – komentuje Piotr Kuberka.

Polska: trzeci rynek Shell w Europie

Pod względem zatrudnienia Polska jest obecnie dla Shell trzecim największym rynkiem w Europie. Samo centrum Shell Business Operations w Krakowie istnieje od 2006 roku. Na tle innych pracodawców ze swojej branży wyróżnia się pod względem zaawansowania wykonywanych zadań oraz kompetencji pracowników. W 2019 roku centrum zatrudniło blisko 1000 nowych osób. Wśród 10 linii biznesowych, które obsługuje centrum, znajdują się m.in. Finanse, Logistyka, Obsługa Klienta, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Dział Prawny, Dystrybucja Paliw, Dział Zakupów, Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna.

Międzynarodowe kariery w Shell

Praca w Shell oferuje każdemu pracownikowi możliwość budowania kariery w Polsce zarówno w kilku działach biznesowych (w tym stacji paliw, rozwiązań dla floty, olejów i smarów, logistyce), jak i w Shell Business Operations Kraków; ale też globalnie – niezmiennie w różnorodnym, dynamicznym środowisku. W krakowskim centrum Shell zatrudnionych jest aż 70 osób, które pełnią globalne role biznesowe w takich działach, jak m.in. tax operations, HR czy contracting & procurement. Tworzą one wraz ze swoimi współpracownikami wielokulturowe środowisko. Tylko w samej stolicy Małopolski w zespole firmy są przedstawiciele ponad 50 narodowości.

Co równie ważne, Shell dba także o kariery kobiet – w Polsce reprezentują one 61% menedżerów, a w krakowskim centrum – aż 67%. Dzięki m.in. tym zasadom pracownicy Shell w Polsce mają szanse podnosić swoje kompetencje, biorąc udział w międzynarodowych projektach, zagranicznych delegacjach czy relokacji związanej z kontynuowaniem kariery poza granicami kraju.

 

 

 

 

 

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Firmy inwestują w innowacje, ale nie wykorzystują zewnętrznego wsparcia finansowego

AktualnościWiadomości

5 czynników, które wpływają na wydajność pracowników

AktualnościWiadomości

Checkpoint Systems prezentuje przełomowe rozwiązania technologiczne na targach EuroShop 2020

AktualnościWiadomości

Jak najwięksi w Polsce walczą o reputację i jak przygotować się na przyszłość?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: