Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

 

Ryanair, największy w Europie tani przewoźnik lotniczy, wylądował głęboko na minusie z powodu kryzysu pandemii w ubiegłym roku obrotowym. Wynik był równy miliardowi euro za dwanaście miesięcy do końca marca, po zysku w wysokości 649 milionów rok wcześniej, poinformowała firma w poniedziałek w Dublinie. Po odjęciu opłaty specjalnej wynikającej z ostatecznie bezwartościowych transakcji zabezpieczających cenę paliwa, minus wyniósł 815 mln euro.

Bieżący rok finansowy liczony do końca marca 2022 r. kierownictwo wokół szefa Ryanaira Michaela O’Leary’ego (60 l.) wierzy w wynik bliski progu rentowności, ale nie odważy się sporządzić konkretnej prognozy ze względu na niepewność związaną z pandemią koronową. Oczekiwania oparto na założeniu, że kampanie szczepień zakończą się sukcesem i że rządy w Europie zniosą ograniczenia w podróżowaniu w ważnym sezonie letnim rozpoczynającym się w lipcu. „Spodziewamy się, że skorzystamy na silnym wzroście popytu w drugiej połowie 2021 r. i nie możemy się doczekać powrotu do wzrostu sprzed pandemii latem 2022 r.” – powiedział.

Ryanair spodziewa się, że w całym roku podatkowym liczba pasażerów wyniesie od 80 do 120 milionów pasażerów. W obecnym pierwszym kwartale fiskalnym do końca czerwca powinno wynosić tylko od 5 do 6 milionów. W roku podatkowym kończącym się w marcu 2012 r. Ryanair przewiózł 27,5 mln pasażerów.

AM

 

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Profesjonalne wideokonferencje – wybierz najlepsze miejsce

AktualnościITWiadomości

Teamviewer - nowy partner SAP

AktualnościWiadomości

Ile kosztuje wycofanie produktu z rynku?

AktualnościHandelWiadomości

Firmy poszukują handlowców i ekspertów ds. sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
Worth reading...
Wygraj 10 000 złotych na spełnianie marzeń pracowników Twojej firmy!
%d bloggers like this: