Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Piloci uderzają w Eurowings w czwartek

Związek pilotów Vereinigung Cockpit (VC) ogłosił na czwartek 24-godzinny strajk w filii Lufthansy Eurowings. Spór pracowniczy w taniej linii lotniczej trwał od 12:00 do 23:59, poinformowała we wtorek wieczorem VC.

Według VC negocjacje w sprawie układu zbiorowego pracy w Eurowings zakończyły się fiaskiem. Dziesięć rund rozmów nie doprowadziłoby do żadnego znaczącego zbliżenia. Centralnym wymogiem VC jest odciążenie pracowników, na przykład poprzez skrócenie maksymalnego czasu pracy i wydłużenie okresów odpoczynku. Nie było żadnych korekt od 2015 roku.

Jak powiedział związek, obciążenie pracą znacznie wzrosło. “Pracodawca regularnie wyczerpuje czas pracy współpracowników do dopuszczalnego maksimum, co nie może być sytuacją stałą.” Żałujemy ograniczeń dotyczących pasażerów. Jednak ze względu na brak lokali ze strony kierownictwa, jedyną opcją, jaka pozostała w tej chwili, jest wyegzekwowanie żądań sporem pracowniczym.

„Jesteśmy otwarci na rozmowy o tym, w jaki sposób możemy osiągnąć rozsądne godziny pracy dla pracowników Eurowings w dłuższej perspektywie”, powiedział Marcel Gröls (44), prezes Stowarzyszenia Cockpit. Do tej pory nie udało się jednak uzgodnić z pracodawcą wspólnej drogi. „Nie wystarczy usiąść przy stole negocjacyjnym – trzeba też chcieć znaleźć rozwiązanie i nie przedstawiać kontr-żądań jako oferty”.

Z drugiej strony, kierownik ds. kadr Eurowings, Kai Duve , powiedział, że związek domaga się 14 dodatkowych dni wolnych w roku i skrócenia maksymalnego tygodniowego czasu pracy o pięć godzin, pomimo dwóch podwyżek wynagrodzeń o znacznie ponad dziesięć procent w ciągu najbliższych czterech miesięcy . „W czasach, gdy miliony ludzi boją się mroźnej zimy i kolejnych rachunków za ogrzewanie, jest to nie tylko wygórowane. Zapotrzebowanie uniemożliwiłoby również 20 procent naszych lotów, a tym samym zagroziłoby przyszłości operacji lotniczych i ich pracownikom” – powiedział. kierownik Uroczystość.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: