Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaMotoryzacjaWiadomości

Pierwszy kwartał Audi na plusie

 

Pierwszy kwartał roku 2015, koncern Audi AG zakończył sukcesem. Globalna sprzedaż w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrosła o 6,1 procent, osiągając wynik 438 229 sprzedanych aut. Od stycznia do marca 2015, producent z Ingolstadt osiągnął przychód ze sprzedaży w wysokości 14 mld 651 mln euro oraz zysk operacyjny w wysokości 1 mld 422 mln euro. Rentowność operacyjna wyniosła 9,7 procent.
W pierwszym kwartale bieżącego roku finansowego, pozycja Audi AG była bardzo mocna. We wszystkich regionach świata sprzedaż wzrosła o 6,1 procent, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Na światowych rynkach sprzedano łącznie 438 229 (2014: 412 848) aut z czterema pierścieniami w logo. Wraz ze wzrostem sprzedaży, koncern zwiększył swoje przychody o 13,1 procent, do 14 mld 651 mln euro (2014: 12 mld 951 mln). Zysk operacyjny o 8,2 procent przekroczył poziom z zeszłego roku i wyniósł 1 mld 422 mln euro (2014: 1 mld 314 mln).
Przy okazji publikacji kwartalnego sprawozdania finansowego, członek zarządu Audi AG ds. Finansów i Organizacji Axel Strotbek powiedział: „Pomimo utrzymującego się wysokiego poziomu nakładów na inwestycje, konsekwentnie realizujemy nasze ambitne cele związane z wypracowaniem wysokich zysków przedsiębiorstwa. Operacyjna rentowność na poziomie 9,7 procent (2014: 10,1) po trzech miesiącach tego roku, potwierdza słuszność założeń rozwoju koncernu Audi, zwiększania nakładów na nowe produkty i rozwiązania techniczne oraz na rozbudowę sieci zakładów produkcyjnych na świecie.”
Do roku 2019, Audi AG chce zainwestować 24 mld euro w rozwój. Główna część tego największego w historii firmy programu inwestycyjnego przypadnie na techniczne innowacje i wdrażanie nowych modeli. Koncern będzie również poszerzał swoje globalne struktury produkcyjne. Podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, wszystkie inwestycje w nieruchomości, zakłady produkcyjne i park maszynowy, finansowane będą z bieżącego cash flow z działalności operacyjnej.
W pierwszym kwartale 2015, koncern Audi AG osiągnął zysk brutto w wysokości 1 mld 497 mln euro (2014: 1 mld 398 mln), a rentowność ze sprzedaży brutto sięgnęła 10,2 procent (2014: 10,8).
Do roku 2020, Audi chce poszerzyć paletę modelową do 60 pozycji. Od końca marca, producent z Ingolstadt sprzedaje klientom nowe Audi TT Roadster. Następne modele, które już wkrótce trafią do dealerów, to nowe RS 3 Sportback, nowe Audi R8 i nowe Audi Q7, zapowiadające następny etap ofensywy modelowej Audi.
Przedsiębiorstwo ma zamiar kontynuować systematyczny wzrost przez całe 12 miesięcy roku 2015 i dostarczyć na rynek znacznie więcej aut marki Audi niż w roku 2014. Jednym z wyzwań stojących jednak przed firmą jest ciągła niepewność gospodarcza oraz wahania kursów kluczowych walut. Jednocześnie rosnąć będą nakłady finansowe na nowe moce produkcyjne, innowacyjne rozwiązania techniczne i nowe, atrakcyjne samochody. Niepokojącymi czynnikami mogą być tu jednak odczuwalna intensywność działań konkurencji na kluczowych rynkach oraz zmiany technologiczne w przemyśle motoryzacyjnym dotyczące alternatywnych koncepcji napędu oraz przestrzegania bardzo rygorystycznych na całym świecie limitów emisji dwutlenku węgla.
Wraz ze wzrostem wolumenu sprzedaży, w zależności od bieżących warunków ekonomicznych, przychody Grupy Audi nieznacznie wzrosną. Spółka przewiduje również utrzymanie się rentowności operacyjnej w strategicznym przedziale od ośmiu do dziesięciu procent.

Polecane artykuły
AktualnościHRWiadomości

Zdjęcie z plaży i literówka w imieniu – błędy w CV to nadal norma

AktualnościPracaWiadomości

Polacy gotowi na zmianę pracy

AktualnościITTechnologieWiadomości

Sztuczna inteligencja: trendy na 2021 rok

AktualnościWiadomości

Czy Polacy boją się emerytury?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: