Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościGospodarkaWiadomości

Pieniądze dla start-upów na wyciągnięcie ręki

 

Masz pomysł na biznes, ale brakuje ci pieniędzy na jego rozwinięcie? To nie problem. Załóż start-up i poszukaj dla niego dofinansowania. Są różne instytucje, które udzielają pomocy finansowej nowym firmom.

„Start-up to przedsiębiorstwo, które poszukuje swojego skalowalnego modelu biznesowego. Nie mierzymy tego, jak długo dana firma działa, tylko właśnie to, czy osiągnęła już model biznesowy, w którym jest w stanie się rozwijać i zdobyć jakąś pozycję na rynku” – mówi serwisowi infoWire.pl Hubert Lewiński, ekspert DWO w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Zakładanie start-upów jest o tyle opłacalne, że pozwalają one przedsiębiorcom sprawdzać, czy ich produkty i usługi się przyjmą – temu służy formuła start-upów.

Załóżmy więc, że rozpoczęliśmy działalność gospodarczą i włożyliśmy w nią pieniądze – własne i pożyczone z banku. Nasz start-up rozwija się dobrze, ale potrzebujemy więcej środków na inwestycje. Skąd je pozyskać? Możliwości jest kilka. „Są aniołowie biznesu, fundusze venture capital, a także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która wspiera chętnie innowacyjne pomysły. W ramach Programu Innowacyjnego Inteligentny Rozwój przygotowaliśmy instrumenty finansowe przeznaczone na rynek start-upowy: Starter, Biznest i Fundusz Pożyczkowy Innowacji” – informuje Adrian Pieńkowski, ekspert DWO w PARP.

Co ważne, w nowej perspektywie finansowej zmienia się model udzielania pomocy start-upom. „Odchodzi się od finansowania dotacyjnego. Cały ciężar wsparcia start-upów będzie położony na instrumentach finansowych, czyli inwestycjach kapitałowych dokonywanych przez pośredników finansowych i udzielanych pożyczkach […]. Jeżeli jakiś start-up szuka dofinansowania, powinien zgłosić się właśnie do pośredników finansowych, którzy najbardziej znają się na jego udzielaniu, tj. do funduszy zalążkowych, inkubatorów przedsiębiorczości i akceleratorów przedsiębiorczości” – zauważa Hubert Lewiński.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Facebook zmienia szefa technologii

AktualnościWiadomości

TOYOTA GAZOO Racing na Rajdzie Dakar 2022

AktualnościWiadomości

Firmy nie inwestują w narzędzia wspierające pracę zdalną i hybrydową

AktualnościITWiadomości

Packeta pomoże polskim e-commercom w ekspansji zagranicznej

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: