Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGiełdaGospodarkaWiadomości

P&G sprzedał wiele marek firmie Coty

 

Amerykański rywal koncernu Henkel –  Procter & Gamble (P & G) sprzedał za 12,5 miliarda dolarów  nie tylko popularny szampon ale i dziesiątki innych marek amerykańskiej firmie Coty , która jest kontrolowana przez niemiecką rodzinę,  przedsiębiorców i miliarderów Reimann.

Wiadomość ta została ogłoszona  przez P & G we czwartek. Było już wcześniej wiadomo, że Coty będzie najpoważniejszym oferentem w tym wyścigu.  Amerykanie zainteresowani byli nabyciem szerokiego wachlarza produktów, do makijażu, perfum, pielęgnacji włosów, podczas gdy Henkel zainteresowany był  kosmetykami do pielęgnacji włosów Wella, których wartość  fachowcy ocenili na maximum 7 miliardów dolarów.

Transakcja miała wpływ na wartość akcji. Akcje Coty wzrosły w USA o 3 procent,  P&G o 2 procent,  a papiery Henkla we Frankfurcie o 1.7 procenta. Coty została utworzona w 1904 roku przez francuza  Francois Coty a obecnie należy do jednej z najbogatszych rodzin niemieckich Reimann, która w zeszłum roku poprzez swoją holenderska spółkę zakupiła firmę  Mondelez, właściciela marek   Tassimo i  Jacobs.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

AktualnościWiadomości

Rozmowy telefoniczne podczas pandemii częstsze i wyraźnie dłuższe

AktualnościWiadomości

Niepewność i izolacja odbijają się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa

AktualnościWiadomości

TOP 5 bieżących wyzwań w branży nieruchomości

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: