Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościEkologiaWiadomości

Olaf Scholz chce podwyżki biletów lotniczych

 

Kandydat na kanclerza SPD Olaf Scholz (62 l.) Chce przeciwdziałać tanim lotom w Europie i narzucić limit cenowy na bilety lotnicze. „Żaden lot nie może być tańszy niż opłaty lotniskowe i wszelkie inne opłaty, które się z tym wiążą” – powiedział Scholz w  programie „ProSieben Spezial Live”. Dalsze regulacje są prawnie trudne. Ale to oznacza, że ​​„na pewno nie będzie (lotu), który będzie wtedy kosztował mniej niż 50 lub 60 euro”. Nawet to jest nadal dość tanie w porównaniu z kosztami podróży lotniczych w przeszłości.

W swoim programie wyborczym, który został ustalony w ubiegłą niedzielę, SPD obiecała, że ​​podróże koleją po Europie będą tańsze i atrakcyjniejsze niż latanie. Z drugiej strony Scholz nie uważa darmowego lokalnego transportu publicznego za realistyczny. Opowiedział się jednak za większą liczbą biletów za 365 euro w gminach i okręgach. Dodatkowo trzeba zainwestować dużo pieniędzy w rozbudowę transportu lokalnego.

Jednocześnie Scholz wezwał kraje związkowe do podjęcia konkretnych kroków w kierunku większej ochrony klimatu. Samo formułowanie celów nie wystarczy. „Każdy, kto poważnie traktuje ochronę klimatu, musi również zatwierdzać turbiny wiatrowe i budować linie” – powiedział wicekanclerz w sprawie programu. W tym celu konieczna jest oczywiście zmiana polityki. W Badenii-Wirtembergii, rządzonej przez konserwatystów, w ostatnich latach prawie nie zbudowano turbin wiatrowych, jak miało to miejsce w Hesji.

W środę rząd wprowadził nową ustawę o ochronie klimatu . Niemcy mają stać się neutralne dla klimatu do 2045 r. – a pięć lat wcześniej niż wcześniej planowano, będą emitować tylko tyle szkodliwych gazów cieplarnianych, ile można ponownie związać. Aby to osiągnąć, poszczególne sektory gospodarki, takie jak transport czy przemysł, będą musiały znacznie ograniczyć emisje do 2030 r. Scholz podkreślił, że ekspansja odnawialnych źródeł energii jest kluczowa.

Ciekawe co na propozycję Scholza powiedzą tanie linie lotnicze, oferujące bilety poniżej 10 euro. Myślę, ze rachunek za takie pomysły wystawi temu panu niemiecki wyborca, który uwielbia podróżować.

Oprac. Andrzej Mroziński

Polecane artykuły
AktualnościITWiadomości

Hakerzy wykradli cenne informacje od producenta gier FIFA

AktualnościTechnologieWiadomości

Profesjonalne wideokonferencje – wybierz najlepsze miejsce

AktualnościITWiadomości

Teamviewer - nowy partner SAP

AktualnościWiadomości

Ile kosztuje wycofanie produktu z rynku?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: