Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościITWiadomości

Odzyskiwanie danych ze wszystkich dysków Apple wreszcie możliwe

 

Specjaliści Kroll Ontrack opracowali rozwiązania, umożliwiające odzyskiwanie danych z dysków Fusion Drive oraz dysków szyfrowanych marki Apple. Dzięki tej najnowszej, opatentowanej technologii możliwe jest skuteczne reagowanie na utratę danych ze wszystkich, dostępnych na rynku napędów koncernu. Jak podkreślają specjaliści, tak zwana „polityka zamkniętych drzwi” Apple sprawia, że przywracanie danych ze sprzętów z systemem iOS bywa bardziej złożone, niż w przypadku urządzeń z systemem Windows.

– Od wielu lat w laboratoriach Kroll Ontrack przywracamy dane z dysków firmy Apple i dostrzegamy zmiany zachodzące w tych urządzeniach oraz stosowanych w nich technologiach. Ostatnio nieznacznie wzrosła m.in. liczba zapytań o odzyskanie danych z dysków Fusion Drive. Był to dla nas impuls do opracowania narzędzi dedykowanych tym złożonym w budowie napędom Apple. Dzięki temu sukcesowi, jesteśmy już w stanie odzyskiwać dane ze wszystkich typów dysków tej marki – mówi Adam Kostecki, specjalista do spraw rozwoju i bezpieczeństwa Kroll Ontrack.

Rosnąca liczba dysków Fusion Drive na rynku znacząco utrudniła amatorom próby odzyskiwania danych. Urządzenia te działają bowiem inaczej, niż starsze urządzenia oparte na systemie iOS, z których o wiele łatwiej było przywrócić informacje. W przypadku napędów Fusion Drive, opartych o kombinację dysku SSD ze standardowym HDD, oba te dyski muszą funkcjonować, aby odzysk danych był możliwy. Osoba przeprowadzająca taki proces musi więc wykazać się specjalistycznymi umiejętnościami i doświadczeniem.

Kroll Ontrack udoskonalił także technologię dedykowaną szyfrowanym nośnikom marki Apple. W 2015 roku, w porównaniu do roku poprzedniego, niemal dwukrotnie wzrosła liczba zapytań dotyczących odzyskiwania danych z tych urządzeń. Wynika to z coraz większej popularności napędów szyfrowanych m. in. wśród użytkowników biznesowych, którzy traktują je jako receptę na rosnącą liczbą naruszeń danych i ataków hakerskich. W przypadku tej technologii starsze metody odzyskiwania danych okazują się bezużyteczne, jeśli wcześniej nie przeprowadzono deszyfracji. Inżynierowie Kroll Ontrack, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas wieloletniej pracy z technologiami tej marki opracowali narzędzia pozwalające przed odzyskaniem danych dokonać deszyfracji. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych szkód i utraty większej ilości danych.

– Technologia wykorzystywana przy budowie napędów wciąż się zmienia. Użytkownicy muszą mieć pewność, że w obliczu utraty danych, sięgają po najlepszą możliwą, specjalistyczną pomoc. Dyski bywają delikatne, a wykorzystywanie metod, które działały w przypadku starszych sprzętów, może przynieść odwrotny skutek i uszkodzić nowe urządzenia, uniemożliwiając tym samym ich naprawę. Najlepszą receptą jest korzystanie z pomocy ekspertów, którzy obserwują zmiany technologiczne na rynku i reagują na nie – uzupełnia Adam Kostecki.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Powstaje Koalicja na rzecz telemedycyny

AktualnościWiadomości

Nowe, korzystne zasady biletów KLM

AktualnościWiadomości

Pandemia powoduje gwałtowny wzrost sprzedaży gier

AktualnościWiadomości

Szef Rezerwy Federalnej USA ostrzega przed krachem na rynku nieruchomości

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: