Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomościZarządzanie

Nowy szef Philipsa likwiduje 4000 miejsc pracy

Nowy szef Philipsa, Roy Jakobs (48), jest na stanowisku zaledwie od kilku dni, kiedy zwolnił już 4000 miejsc pracy. Rozstanie z 5 procentami pracowników tak szybko, jak to możliwe, było dla niego „trudne, ale konieczne” i niełatwe, wyjaśnił Jakobs, który w połowie października zastąpił długoletniego szefa firmy Fransa van Houtena (62) w połowie października. Chodzi o to, aby firma Philips znów działała lepiej i odzyskała zaufanie pacjentów i klientów. Akcje , które ostatnio mocno ucierpiały , w poniedziałek spadły jeszcze bardziej.

Konwersja będzie kosztować 300 milionów euro, powiedział Philips. Holenderska grupa technologii medycznych zatrudniająca 78 000 pracowników wciąż cierpi z powodu wycofania 5,5 miliona respiratorów przeciwko przerwom w oddychaniu podczas snu (bezdech). Podejrzewa się, że zastosowana w nim pianka staje się z czasem toksyczna.

Wyniki za trzeci kwartał są „rozczarowujące”, powiedział Jakobs. Philips odpisał 1,3 miliarda euro od działu respiratorów Respironics. Powoduje to stratę netto w wysokości 1,5 miliarda euro. Zysk operacyjny (EBITA) spadł o 60 procent do 209 milionów euro, więcej niż oczekiwali analitycy. Sprzedaż Grupy spadła w porównywalnych warunkach o 6 procent do 4,3 miliarda euro.

W oświadczeniu stwierdzono, że Philips cierpi z powodu wąskich gardeł w dostawach bardziej niż oczekiwano. Będzie to widoczne również w ostatnich miesiącach roku. W czwartym kwartale grupa spodziewa się spadku sprzedaży o około 5 proc. Marża EBITA powinna wówczas ponownie osiągnąć wartości dwucyfrowe. Ostatnio spadła do 4,8 proc.

Poprzednik Jakoba , van Houten, zrezygnował sześć miesięcy przed terminem . Kierował firmą Philips przez dwanaście lat i przekształcił grupę w specjalistę ds. technologii medycznych. Na przykład Philips sprzedał swój dział AGD na początku 2021 r.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: