Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomości

Nowoczesny Airbus A321neo w barwach Wizz Air

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, odbiera dzisiaj w Hamburgu dostawę, pierwszego z zamówionych 256, samolotu Airbus neo. Nowoczesny Airbus A321neo jest wyposażony w dwa silniki GTF Pratt & Whitney i posiada najszerszą wąskokadłubową kabinę z 239 miejscami w jednej klasie zapewniając maksymalną elastyczność, wydajność, oszczędność paliwa i niskie koszty eksploatacji.

Flota Wizz Air to 108 samolotów Airbus A321 and A320 w całej Europie. Z zamówionymi pięcioma A321ceo oraz 256 A321neo i A320neo, Wizz Air jest największym klientem Airbusa na świecie w tej dziedzinie.

W samolotach A320neo i im pokrewnych zostały zastosowane najnowsze technologie, w tym nowoczesne silniki i konstrukcja kabiny, co pozwala na 20% oszczędność w zakresie kosztów paliwa. Airbus A321neo to również szereg korzyści dla środowiska, dzięki ponad 50% redukcji poziomu hałasu w  porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Pomiary prowadzone od momentu wprowadzenia na rynek na początku 2016 roku silnika GTF Pratt & Whitney wykazują, obiecane przez producentów, niższe o 16% zużycie paliwa oraz emisję tlenku azotu zredukowaną o 50%.

Przemawiając podczas ceremonii przekazania w Hamburgu, József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: – Dziś rozpoczynamy nowy etap w historii Wizz Air. Z dumą witamy pierwszy samolot typu Airbus A321neo z napędem GTF w naszej stale rozwijającej się flocie. Jesteśmy przekonani, że A321neo będzie samolotem zmieniającym WIZZ, ponieważ nadal rozwijamy się pozostając w czołówce branży i zwiększamy zasięg naszych działań poza Europą. Ten nowoczesny technologicznie samolot pozwoli nam stać się jedną z najbardziej ekologicznych linii lotniczych, jednocześnie obniżając koszty operacyjne. Jednocześnie utrzymujemy koszty jednostkowe na najniższym poziomie w Europie. Wizz Air będzie nadal stymulować popyt na podróże lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej i poza nią, oferując pasażerom najniższe ceny, a jednocześnie dostarczając klientom doskonałą obsługę klienta na pokładach samolotów jednej z najmłodszych flot.

– Cieszymy się, że z przekazania dzisiaj linii Wizz Air, naszemu największemu odbiorcy A321neo, pierwszego z zamówionych samolotów – powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy w Airbus. – Jesteśmy dumni, że nasz A321neo, wydajny pod względem kosztów i paliwa, odgrywa kluczową rolę w realizacji strategii rozwoju Wizz Air.

– Doceniamy zaufanie, którym obdarzył nas Wizz Air decydując się na skorzystanie z naszych produktów i usług.  To pozwoliło nam na zbudowanie silnej relacji, której początki siegają powstania linii – powiedział Rick Deurloo, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i obsługi klienta w firmie Pratt & Whitney. – Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzisiaj świętować ten szczególny kamień milowy i jesteśmy przekonani, że wiodąca w branży technologia GTF zapewni Wizz Air oszczędności paliwa i korzyści dla środowiska przez wiele lat.

– W FPG Amentum cieszymy się ze współpracy z Wizz Air przy dostawie pierwszego samolotu Neo we flocie linii. To w sumie siódma maszyna w historii działań FPG Amentum dla WIZZ. Liczymy na pogłębienie tej cennej dla nas współpracy w najbliższej przyszłości – powiedział Eamonn Forbes, członek zarządu ds. handlowych, FPG Amentum.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Coraz więcej pracowników tymczasowych przechodzi na etaty

AktualnościWiadomości

Na drodze do dobrego CV. Raport Pracuj.pl

AktualnościWiadomości

CVI umacnia zespół i pozycję w Europie Środkowowschodniej

AktualnościWiadomości

Zapowiada się rekordowy rok dla LOT-u

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: