Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościLudziePracaWiadomości

Niezmotywowany pracownik to wina szefa

 

Polacy chcą angażować się w działalność firmy, w której pracują, i się z nią identyfikować. Dlatego pracodawca mający na uwadze dobro organizacji powinien interesować się kadrą oraz dbać o jej poziom satysfakcji. Jest wiele metod, które pomogą stworzyć i utrwalić więź pracownika z firmą.

Aby zapewnić pozytywną atmosferę wśród kadry, pracodawcy muszą wkładać dużo wysiłku w stymulowanie jej zaangażowania, między innymi – dbać o dobre warunki pracy, realizować potrzeby szkoleniowe zatrudnionych osób, tworzyć rozbudowane programy socjalne i wsparcia.

„Polscy przedsiębiorcy zazwyczaj skutecznie zabiegają o zaangażowanie pracowników. Ta dbałość objawia się w licznych benefitach, profitach oraz różnego rodzaju organizowanych akcjach, np. wydarzeniach charytatywnych, spotkaniach plenerowych czy wyjazdach integracyjnych” – mówi serwisowi infoWire.pl Patryk Mordel, prezes zarządu firmy Smart MBC.

Rynek pracy się zmienia, w związku z tym potrzeba nowych metod, które pozwolą utrzymać wskaźnik satysfakcji pracownika na dobrym poziomie. Wyzwaniem dla polskich pracodawców z pewnością jest skuteczne docenienie zaangażowania kadry.

„Prezesi muszą podążać za nowymi trendami, a przede wszystkim dbać o pracowników, którzy są częścią organizacji. Potrzebują oni wsparcia, a rolą szefa jest ich zrozumienie i udzielanie im pomocy” – podkreśla ekspert.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Warren Buffett ma więcej gotówki niż kiedykolwiek wcześniej

AktualnościWiadomości

Założyciel IPOPEMA Securities i prezes Towarzystwa wierzą w długoterminową strategię spółek Grupy IPOPEMA

AktualnościWiadomości

Biznes coraz chętniej inwestuje w energię ze słońca

AktualnościWiadomości

Cena jest najważniejszym kryterium przy planowaniu tegorocznego urlopu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: