Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościEkologiaWiadomości

Net Zero Asset Managers: Inwestycje w ochronę klimatu

 

Inicjatywa „Net Zero Asset Managers”, która została uruchomiona w grudniu 2020 r., znacznie się rozwinęła dzięki dodaniu 41 dodatkowych zarządzających aktywami, którzy razem reprezentują wolumen inwestycji wynoszący 6,8 biliona euro. Łącznie należy do niego 128 zarządzających aktywami.

Sojusz zarządzających aktywami, którzy uznają, że nie tylko generują zwroty ze swoich działań i inwestycji, ale mogą i muszą również wnosić wkład w bardziej zrównoważony projekt przyszłości oraz ważne decyzje klimatyczne i społeczno-polityczne teraźniejszości, zawsze będzie szerszy .

Innym konkretnym podejściem do tego jest uruchomiona w grudniu 2020 r. inicjatywa „Net Zero Asset Managers”, której deklarowanym celem jest uczynienie ich portfeli bezemisyjnymi we współpracy z klientami najpóźniej do 2050 r. – z celami pośrednimi do 2030 r.  Na początku lipca 2021 r. do inicjatywy przystąpiło 41 czołowych zarządzających aktywami o łącznej wartości 6,8 bln USD, w tym Amundi, ale także Franklin Templeton, HSBC Asset Management i wiele innych.

43 biliony dolarów na ochronę klimatu

 

 

Łącznie 128 firm zarządzających aktywami jest obecnie częścią inicjatywy. Razem reprezentują 43 z około 100 bilionów dolarów na całym świecie, które znajdują się w rękach profesjonalnych zarządzających aktywami. Sygnatariusze inicjatywy zobowiązują się m.in. do tworzenia produktów inwestycyjnych nastawionych na zerową emisję netto oraz promowania inwestycji w technologie i rozwiązania w zakresie ochrony klimatu. W trosce o pełną przejrzystość spółki zarządzające aktywami podlegają również Grupie Zadaniowej ds. Ujawniania Informacji Finansowych Związanych z Klimatem (TCFD) .

Valérie Baudson, CEO Amundi, podkreśla, że ​​rok 2021 musi być rokiem inicjatyw klimatycznych dla wszystkich graczy w gospodarce i wyjaśnia: „Rządy i firmy ponoszą wspólną odpowiedzialność za przejście na gospodarkę bezemisyjną i muszą dążyć do ambitnych celów klimatycznych. Jesteśmy przekonani, że sektor finansowy jest decydującą siłą napędową w kierunku zerowej emisji. Jako pionier w dziedzinie odpowiedzialnych inwestycji i ochrony klimatu, Amundi z dumą w pełni wspiera globalne cele zneutralizowania CO2.

Polecane artykuły
AktualnościCovid-19Wiadomości

Jak pandemia zmieniła sposób spędzania wolnego czasu

Aktualnościhome officeWiadomości

Powrót do pracy z biura po długiej przerwie – jak nie stracić efektywności?

AktualnościWiadomości

Ceny surowców to ryzyko biznesowe numer 1

AktualnościFinanseWiadomości

W rok z lokat wyparowało 80 miliardów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: