Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościManager lotniczyManager lotniczyWiadomości

Najstarszy magazyn pokładowy na świecie obchodzi swoje 50. urodziny

 

Magazyn „Holland Herald” już od 50 lat gości na pokładach samolotów KLM, a jego pierwsze wydanie pojawiło się w roku 1966. W specjalnym, jubileuszowym wydaniu dostępnym również na stronie www.holland-herald.com, opisano pół wieku działalności „Holland Herald”. Periodyk jest obecnie najstarszym magazynem pokładowym na świecie, jak również największym magazynem anglojęzycznym w Holandii.

Magazyn „Holland Herald” może pochwalić się wspaniałą przeszłością. W lutowym numerze byli redaktorzy naczelni opowiadają o swojej pracy nad kolejnymi wydaniami miesięcznika. W pierwszym roku działalności ukazało się tylko 6 wydań magazynu, ale już w roku następnym „Holland Herald” wydawany był jako miesięcznik. Wielkość pierwotnego nakładu nie jest znana, lecz według kolofonu magazyn miał potwierdzone czytelnictwo na poziomie 100 000 osób. Obecnie nakład „Holland Herald” wynosi 135 tysięcy i szacuje się, że dociera do około 2 milionów ludzi.

Magazyn _KLM (1)

Magazyn przeszedł ogromne zmiany od 1966 roku, poczynając od swoich pierwszych czarno-białych wydań, które w znacznej mierze skupiały się na promocji Holandii, po ilustrowane wydania w pełnym kolorze, o profilu międzynarodowym, które są dziś wydawane. Obecnie trudno sobie wyobrazić podróż samolotem KLM bez magazynu „Holland Herald”. Na całym świecie ukazuje się ponad 150 różnych magazynów pokładowych, a „Holland Herald”, z 594 wydaniami jest najstarszym z nich.

Na przestrzeni lat „Holland Herald” pozostał ważnym środkiem przekazu dla KLM. Treści obecnie publikowane są znacznie bardziej zorientowane pod kątem międzynarodowym, niż na początku. Znajduje to odzwierciedlenie w stylu i formie magazynu, który ma setki odpowiedników na pokładach linii na całym świecie. Co ciekawe, osiemdziesiąt procent pasażerów poświęca przeciętnie 19 minut na czytanie magazynów pokładowych podczas lotu.

Informacje o „Holland Herald”

Magazyn pokładowy KLM „Holland Herald” ukazuje się co miesiąc (wydawnictwo G + J Media). Każde wydanie ma jeden ciekawy temat przewodni, któremu towarzyszą artykuły o podróżach, stylu życia, gadżetach, jak i ciekawostki. Ponadto zawiera on także pamiętniki z Holandii, opisy miejsc do których lata linia KLM oraz katalog produktów sprzedawanych podczas lotu.

Lutowy numer (specjalna jubileuszowa edycja) jest już dostępny podczas wszystkich lotów KLM. Więcej informacji o złotym jubileuszu „Holland Herald” można znaleźć na blogu KLM, jak i na stronie www.holland-herald.com, gdzie czytelnicy znajdą wszystkie wydania z ostatnich trzech lat w wersji online.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

AktualnościWiadomości

Rozmowy telefoniczne podczas pandemii częstsze i wyraźnie dłuższe

AktualnościWiadomości

Niepewność i izolacja odbijają się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa

AktualnościWiadomości

TOP 5 bieżących wyzwań w branży nieruchomości

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: