Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościFinanseLifestyleWiadomości

Najbogatsze kobiety świata

 

Christy Walton jest nie tylko szwagierką Alice Walton, ale także najbogatszą kobietą na świecie – zgromadziła fortunę wartą 41,3 miliarda dolarów. Odziedziczyła fortunę po swoim mężu Johnie Waltonie. W Europie noname, w Stanach osoba powszechnie znana, ponieważ była żoną syna założyciela Wal-Mart Sama Waltona.


 

alice-walton

Z aktywami w wysokości 38,5 mld dolarów, Alice Walton znalazła się w tym rankingu na drugim miejscu najbogatszych kobiet na świata. Jak zdradza nazwisko tez wywodzi się z klanu założycieli sieci handlowej Wal-Mart.
Biznes nie jest jej żywiołem, bardziej sztuka. W 2011 roku ufundowała Muzeum Sztuki Kryształowe Mosty w Arkansas.


 

UNESCO and L'Oreal Awards for Women and Science Trzecia na liście to Liliane Bettencourt, dziedziczka fortuny firmy kosmetycznej L’Oreal. Jej fortuna wyceniona została na 3.4 miliarda dolarów. Pracę w firmie rozpoczęła w wieku 15 lat. Po śmierci ojca odziedziczyła majątek. Obecnie cierpi na demencje starczą.


Poza podium ale na czwartym miejscu znalazła się Jacqueline Mars. Jej dziadek Frank stworzył podwaliny imperium cukierniczego w 1911 roku, nazwanego dla uproszczenia jego nazwiskiem. I produktami takimi jak M & M i Milky Way. Jej majątek to 26.8 miliarda dolarów.
Pierwsza piątkę zamyka Laurene Jobs, wdowa po założycielu firmy Apple Steve’a Jobsie. Jej aktywa wyliczono na sumę 19.3 miliarda dolarów. Dziedziczy ona po zmarłym w 2011 roku mężu akcje Apple ale także akcje Disneya, którego jest piątym największym akcjonariuszem.
6 miejsce zajęła Elaine Marshall z majątkiem wartym 17,3 mld dolarów. E. Pierce Marshall jej mąż okrzyknięty został królem papieru, w tym także papieru toaletowego. Jej teść, Howard Marshall, tak się zabezpieczył prawnie, że po jego śmierci cały spadek odziedziczy córka, a nie świeżo poślubiona żona Anna Nicole Smith.


 

GERMANY-CHEMICALS-COMPANY-AGM-ALTANA Susanne Klatten z sumą 16,9 miliardów dolarów na miejscu siódmym. Fortunę zawdzięcza odziedziczonym po ojcu Herbercie Quandt akcjom BMW. Udanie kieruje inwestycjami firmy Skion.
Źródłem fortuny 8 miejsca są też odziedziczone udziały firmy BMW. Jej właścicielką jest Johanna Quandt, trzecia żona Herberta Quandta aktywów o wartości 14,1 mld USD.


Iris Fontbona z fortuną wynoszącą ponad 13,8 mld dolarów zajęła 9 miejsce.
Pierwszą dziesiątkę zamyka z sumą 13,4 mld dolarów Gina Rinehart, dziedziczka australijskiej firmy górniczej Hancock.

Naszych pań jak na razie nie widać w ścisłej czołówce, ale kto wie, może już wkrótce zagości tutaj pani Grażyna Kulczyk.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Amerykańskie organy antymonopolowe pozywają miliardową transakcję Microsoftu

AktualnościWiadomościZarządzanie

Maria Valdes zostaje dyrektorem produktu w firmie Puma

AktualnościWiadomości

Powrót świątecznych spotkań

AktualnościWiadomości

Czy Polacy potrzebują adrenaliny?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: