Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Mercedes postawił na SAP w analityce biznesowej i sportowej

 

Mercedes-Benz EQ Formula E Team korzysta z platformy SAP HANA i rozwiązania SAP Sports, aby osiągać jak najlepsze wyniki w szóstym sezonie Mistrzostw Formuły E ABB FIA. SAP i Mercedes EQ Formula E wspólnie opracowały i wdrożyły nowe innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające zespół wyścigowy w jego codziennej pracy, dostarczając rozwiązania back-office i inne technologie SAP z bogatego portfolio firmy.

Zespół Mercedes-Benz EQ Formula E Team korzysta z rozwiązań z rodziny SAP S/4HANA, które ułatwią zespołowi przeanalizowanie dużych wolumenów danych i monitorowanie wyników. Ze względu na złożoność, technologię i liczbę części potrzebnych do zbudowania samochodu wyścigowego Formuły E, SAP umożliwia zespołowi całościowe zwiększenie wydajności, począwszy od procesu wyboru dostawcy i nabycia części, a skończywszy na monitorowaniu osiągów bolidów. Zarówno w sporcie motorowym jak i w biznesie czas jest kluczowym czynnikiem. Biznesowa strona wyścigu nie różni się od operacyjnej, a terminy i cykle dostaw mają ogromne znaczenie dla zapewnienia zespołowi optymalnego przygotowania do każdego wyścigu.

Optymalizowanie skuteczności zespołu dzięki SAP Sports One

Zespół wyścigowy Mercedes-Benz startujący w wyścigach Formuły E korzysta również z rozwiązania SAP Sports One. Umożliwia ono klubom i organizacjom sportowym cyfryzację zarządzania wynikami osiąganymi na torze czy boisku, koordynując całe zarządzanie administracją, szkoleniami i zespołami, jak również rozwojem talentów i procedurami medycznymi. W sporcie, takim jak wyścigi Formuły E, gdzie wygrana może zależeć od jednej dziesiątej sekundy, optymalizacja każdego aspektu skuteczności zespołu – w tym sprawności ludzkiej – ma zasadnicze znaczenie.

Podróżowanie po całym świecie i ściganie się z prędkością ponad 280 kilometrów na godzinę jest trudne dla mechaników, inżynierów, analityków danych i kierowców, którzy bez wyjątku muszą być doskonale skoncentrowani. Rozwiązanie SAP Sports One pomaga im monitorować i rozumieć dane dotyczące osiąganych wyników, jak również podejmować na ich podstawie odpowiednie działania. I chodzi tutaj nie tylko o wyniki osiągane przez maszyny, ale i kierujących nimi ludzi.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii ubieralnej, w tym czujników monitorujących kondycję fizyczną kierowców, które gromadzą szereg danych biometrycznych wyświetlanych na czytelnych dashboardzie. To dopasowane do konkretnego klienta rozwiązanie daje zespołowi lepszy wgląd w stan fizyczny kierowców, analizując brak snu, określając złe samopoczucie po podróży lotniczej i mierząc poziom nawodnienia, przez co zespół może funkcjonować na najwyższych obrotach.

Współpraca ukierunkowana na przyszłość

Firma SAP angażuje się w pomoc zespołowi Mercedes-Benz EQ Formula E Team, łącząc tradycyjny marketing i partnerstwo technologiczne. Zapewnia dostęp do swoich nowatorskich rozwiązań, a jej logo jest umieszczone na pojazdach i odzieży kierowców.

W SAP jesteśmy podekscytowani debiutem zespołu Mercedes-Benz EQ Formula E Team i jesteśmy dumni, że możemy być integralną częścią zespołu w charakterze jej oficjalnego partnera biznesowego ds. wyników. Mercedes-Benz i SAP są zaufanymi partnerami biznesowymi od wielu lat, a obie firmy napędza filozofia innowacyjnych rozwiązań motoryzacyjnych i zaawansowanej technologii.

Michael Kleinemeier, członek zarządu SAP SE, SAP Digital Business Services

Nasza współpraca łączy w sobie tradycyjną wartość naszej marki z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, które w istotny sposób przyczynią się do osiągnięcia przez nasz zespół jak najlepszych wyników na torze.

Toto Wolff, dyrektor Mercedes-Benz Motorsport

SAP i zespół Mercedes-Benz EQ Formula E zamierzają w przyszłości wspólnie pracować nad rozwojem rozwiązań budujących jak najlepsze doświadczenie fanów zespołu. Zespół Mercedes-Benz EQ Formula E, jako zupełnie nowy zespół w Formule E, intensywnie rozbudowuje grono swoich kibiców. W ramach partnerstwa, SAP będzie współpracował z zespołem w celu lepszego zrozumienia potrzeb fanów motosportu, w tym ich zainteresowań, pragnień i dotychczasowych doświadczeń.

Informacje o zespole Mercedes-Benz EQ Formula E Team

Firma Mercedes-Benz pasjonuje się sportem motorowym od 125 lat. Pierwszym pojazdem marki Mercedes-Benz był samochód rajdowy. Wraz z rozpoczęciem szóstego sezonu Mistrzostw Formuły E ABB FIA, Mercedes-Benz zaczyna nowy rozdział w swojej długiej i pełnej sukcesów historii motosportu: po raz pierwszy do wyścigu stanęły dwa w pełni elektryczne samochody rajdowe nowego zespołu Mercedes-Benz EQ Formula E Team. Cykl wyścigów samochodów elektrycznych to idealne miejsce do zademonstrowania osiągów pojazdów z silnikiem elektrycznym zasilanych akumulatorowo, oferujące całkowicie nowy rodzaj wrażeń – połączenie wyścigu z wyjątkowym charakterem imprezy.

Zespół Mercedes-Benz EQ Formula E Team czerpie z wielu lat doświadczeń marki w motosporcie i korzysta z technologicznej wiedzy zdobytej przez całą rodzinę Mercedes-Benz zajmującą się motosportem. Stając do rywalizacji jednocześnie w dwóch seriach rajdowych – Formule 1 i Formule E, Mercedes zamierza wyciągnąć wnioski z obu wyścigów i zastosować je podczas udoskonalania swoich samochodów osobowych i dostawczych. Połączenie obu platform stanowić będzie główny czynnik technologicznego rozowju dla całej rodziny Mercedes-Benz i pomoże w kształtowaniu przyszłości motoryzacji.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Biuro nieruchomości a strona internetowa

AktualnościWiadomości

W ciągu trzech lat trend „anywhere operations” zdominuje biznes

AktualnościWiadomości

Domowe biuro? Jasne, w Robinson Club

AktualnościWiadomości

Koronawirus nie zahamował rolniczych inwestycji

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: