Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Mercedes-Benz sprzedał swój najdroższy model na świecie za 135 mln euro

 

Najdroższy samochód świata pochodzi ze Stuttgartu: jak poinformował w czwartek dom aukcyjny RM Sotheby’s, Mercedes Coupé 300 SLR Uhlenhaut z 1955 roku został sprzedany na poufnej aukcji w Muzeum Mercedes-Benz na początku maja za 135 milionów euro. Istnieją tylko dwa przykłady prototypu, które wcześniej należały do ​​samego producenta samochodów.

Kupujący jest zatem prywatnym kolekcjonerem, według doniesień mediów powinien to być Brytyjczyk. Do licytacji zostali dopuszczeni tylko zaproszeni goście. Samochód został zbudowany przez dział wyścigów Mercedes-Benz i nosi imię głównego inżyniera Rudolfa Uhlenhauta (zm. 1989). Będzie on „nadal udostępniany publicznie przy specjalnych okazjach”. Drugi egzemplarz ma być jeszcze wystawiony w Muzeum w Stuttgarcie.

Coupé Uhlenhaut są „kamieniami milowymi w rozwoju samochodów sportowych i ważnymi historycznymi kamieniami węgielnymi naszej marki” – powiedział Ola Källenius (52 l.), dyrektor generalny Mercedes-Benz. Z wpływów finansowany będzie ogólnoświatowy program stypendialny „Mercedes-Benz Fund”. Powinno to zachęcić nowe pokolenie do opracowywania nowych technologii, zwłaszcza w zakresie dekarbonizacji i ochrony zasobów, kontynuował Källenius. Fundusze przeznaczone są dla studentów i uczniów, którzy w innym przypadku nie posiadają wystarczających środków finansowych.

Sprzedażą luksusowego samochodu Källenius podkreśla swoją nową strategię luksusu, którą ogłosił dopiero dzień wcześniej. Marka z gwiazdą chce budować „najbardziej pożądane samochody na świecie” – powiedział w czwartek prezes. W manufakturze w niewielkich ilościach mają powstać także droższe edycje specjalne dla kolekcjonerów. W zamian Mercedes-Benz eliminuje trzy modele samochodów kompaktowych.

Mercedes był prawie trzy razy droższy od poprzedniego rekordzisty, Ferrari 250 GTO z 1962 roku. Został sprzedany na aukcji w 2018 roku za około 45 milionów euro. Według RM Sotheby’s, coupe jest „w pierwszej dziesiątce najdroższych obiektów, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji”. Na szczycie listy znajduje się dzieło „Salvator Mundi” przypisywane Leonardo da Vinci, które w 2017 roku trafiło pod młotek za około 450 milionów dolarów.

Polecane artykuły
AktualnościEkologiaWiadomości

Ciężarówka Daimlera na wodór przejedzie 1000 kilometrów

AktualnościWiadomości

Nowa umowa społeczna dla Hongkongu

AktualnościITWiadomości

Polskie IT – nie tylko dla “elity”

AktualnościWiadomościZarządzanie

Tina Müller zostaje członkiem rady nadzorczej Autoscout24

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: