Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościHandelSmaki życiaWiadomościWywiady

Madison Avenue przy placu Bankowym nr 1

 

Rozmowa z panem Leszkiem Korwin- Piotrowskim, założycielem butiku Madison Avenue 346

Co ma wspólnego Plac Bankowy 1 z nowojorskim adresem Madison Avenue 346.
Nowojorski adres jest kultowy już od wielu lat, nasz dopiero staje się rozpoznawalny. Podobnie jak w NY, przy warszawskim Placu Bankowym 1 powstało miejsce stworzone specjalnie dla mężczyzn, gdzie oprócz znakomitej kuchni, infrastruktury biurowo-biznesowej, można kupić znakomite wina, powierzyć naszą fryzurę wyspecjalizowanym fachowcom, oraz ubrać się od stóp do głów w sklepie, w którym sprzedawane są produkty Brooks Brothers, którego to mam zaszczyt być właścicielem.

Madison Avenue 346 - sesja zdjeciowa

Brooks Brothers to marka kultowa w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
Aby naszkicować w miarę dokładną historię tej marki, której symbolem jest logo baranka, trzeba cofnąć się do roku 1818, kiedy to Henry Sands Brooks otworzył H&D.H. Brooks& Co. Zasada, którą ogłosił założyciel firmy brzmiała następująco: „Wytwarzać i sprzedawać towar najwyższej jakości, uzyskiwać godziwy zysk, mieć do czynienia z ludźmi, którzy szukają naszego towaru i docenią go”. I tej idei prawie od 200 lat firma się trzyma. Brooks Brothers do tej pory ubierało 39 z 44 prezydentów USA. Współpracę z marką rozpoczął prezydent Ulysses S. Grant podczas wojny secesyjnej, który zamówił uszycie mundurów dla oficerów Unii (Północy). Wielkim zwolennikiem marki Brooks Brothers byli także: Theodore Roosevelt, Herbert Hoover, John F. Kennedy, Richard Nixon, Bill Clinton a obecnie Barack Obama.

Po zamordowaniu prezydenta Lincolna Brooks Brothers nie oferował już produktów w czarnym kolorze.
Lincoln został zamordowany w czarnym, uszytym na specjalne zamówienie surducie, który był opatrzony metką Brooks Brothers. To wydarzenie spowodowało, że firma przestała szyć ubrań w kolorze czarnym, które niekoniecznie miały przynosić szczęście. Na pytania klientów, dlaczego Brooks Brothers nie szyje ubrań w kolorze czarnym – odpowiadano, ze to kolor dobry dla służby lub nieboszczyka. Do 1997 roku, kiedy to ponownie sięgnięto po czarny kolor, oferowano zbliżony do czerni głęboki odcień granatu.

Ogromną popularność marce przyniosła hollywoodzka produkcja.
Brooks Brothers stworzył kostiumy do ekranizacji książki Scotta Fitzgeralda „Wielki Gatsby”. Co więcej, na tej podstawie marka wypuściła specjalną kolekcję inspirowaną hollywoodzką produkcją, która cieszyła się ogromną popularnością.

Madison Avenue 346 - sesja zdjeciowaZatrzymajmy się na garniturach. Co powoduje, że są wyjątkowe?
Mówiąc krótko – jakość i wykonanie. Kilka lat temu właścicielem firmy został włoski miliarder, ówczesny klient marki Brooks Brothers. To dzięki niemu, jakość produktów jeszcze bardziej polepszyła się, a garnitury zaczęto szyć we Włoszech. Zaczęto sięgać po najlepsze włoskie wełny takich marek jak Loro Piana, która zaliczana jest do najlepszych wytwórcy wełny na świecie.

Zmorą managerów spędzających dużo czasu w podróży bywa wygnieciona koszula, nawet tych najlepszych marek.
Marka Brooks Brothers bazuje na koszulach, które cieszą się szczególną popularnością pośród businessmanów, managerów, którzy większość czasu spędzają w podróży. Dzięki zastosowaniu najlepszej jakości bawełny SUPIMA, Superior Pima, marka w latach 90. opatentowała koszulę „non-iron”, która odporna jest na zagniecenia. Nawet po zdjęciu marynarki zachowuje swój kształt i świeżość, co sprawia, że po całym dniu pracy wciąż możemy czuć się komfortowo. W Madison Avenue 346 znajdziemy koszule zarówno w krojach tradycyjnych, bazowych, eleganckich, jak również sezonowe i casualowe.

Madison Avenue 346 - sesja zdjeciowa

Kolejny highlight w salonie Madison Avenue 346 to kolekcja jeansowa Jacob Cohen.
To wyjątkowa marka a nasz salon Madison Avenue 346 to jedno z nielicznych miejsc w Polsce i Europie, gdzie można te jeansy kupić. Wytwarzane są we włoskiej manufakturze w Veneto z pochodzącego z Japonii jeansu Kurabo. Każda para jeansów nasączona jest specjalnymi perfumami, posiada srebrne guziki, metkę z końskiego włosia, a na wewnętrznej stronie spodni umieszczono motto marki oraz wskazówki odnoszące się do odpowiedniego prania i przechowywania spodni. Jeansy Jacob Cohen są produktem bardzo luksusowym występującym w limitowanych seriach, można porównać je do Ferrari wśród jeansów. Limitowane edycje opatrzone są specjalną metką wykonaną ze skóry krokodyla i guzikami z masy perłowej.

DSC_2030

Kolejna marka oczywiście jak pozostałe jest nieprzeciętna. Myślę o włoskiej manufakturze perfumeryjnej.
Pełna nazwa tej historycznej marki brzmi Officina Profumo-Farmaceutica di Santa Maria Novella. Jest to najstarsza na świecie apteka i firma, która opatentowała recepturę wytwarzania perfum. Historia tej marki sięga 1221 roku, kiedy to Bracia Dominikanie przybyli do Florencji i otworzyli przy kościele Santa Maria Novella małą aptekę, w której to hodowali zioła, z których produkowali pigułki, syropy i olejki lecznicze. W IX wieku, podczas wielkiej epidemii dżumy we Florencji, aby pomóc chorującym oraz zniwelować odór panujący w mieście, zaczęli łączyć swoje preparaty z alkoholem, dzięki czemu, zupełnym przypadkiem odkryli proces wytwarzania perfum. W XV wieku, wieku marka zdobyła światową renomę dzięki specjalnym zamówieniom wykonywanym na zlecenie ówczesnej królowej Francji, Katarzynie Medycejskiej.

DSC_2062Uzupełnieniem bogatej oferty są dodatki.
Proszę spojrzeć na te spinki do koszul marki Brooks Brothers. Zostały wykonane z autentycznych monet amerykańskich będących w obiegu w latach 20. XX wieku. Poza tym, nasza oferta obejmuje wszystkie inne dodatki niezbędne mężczyznom- chusteczki, krawaty, muchy, bokserki i pidżamy. Można się też zaopatrzyć w literaturę fachową marki Brooks Brothers, np. książki traktujące o tym jak być dżentelmenem, czy jak mądrze wybierać prezenty świąteczne. Co więcej, Brooks Brothers od wielu lat współpracuje z marką Ray Ban produkując specjalne modele okularów przeciwsłonecznych z unikatową personalizacją i printem krawatów dostępnych w danym sezonie.

Nie każdy z nas ma sylwetkę Brada Pitta i proporcje Schwarzeneggera. Czy dla mnie typowego tez jest przygotowana oferta?
Tak zwana rozmiarówka dostępna w naszym sklepie jest bardzo szeroka i zadowoli każdego klienta. Oprócz sportowych krojów, typowych slimowanych, oferujemy również większe amerykańskie rozmiary. Koszule Brooks Brothers dobieramy na podstawie miary jaką zdejmujemy na miejscu z klienta. Dzięki temu zarówno wysportowany mężczyzna jak i niski pan z brzuszkiem znajdą coś dla siebie.

Badania pokazują, że w Polsce rośnie rynek odzieży męskiej i od kilkunastu miesięcy regularnie notuje wzrost sprzedaży.

To bardzo dobra informacja dla tej branży. Polski biznesmen, manager jest coraz bardziej świadomym klientem zwracającym uwagę na jakość materiałów i wykończenia. Jest wymagający, bo chce kupować dobrze i na światowym poziomie. To wszystko gwarantuje wizyta w naszym salonie Madison Avenue 346 przy warszawskim Placu Bankowym 1.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: