Artykuł miesiąca: 165 pomysłów na letnie podróże z KLM

AktualnościWiadomościZarządzanie

Liderki Biznesu – jak zwyciężać i zmieniać świat

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze wydanie długo oczekiwanej publikacji powstałej z inicjatywy Fundacji Liderek Biznesu. Fundację tworzą kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy i dziś wnoszą swoje doświadczenia biznesowe do wspólnej idei: promocji przedsiębiorczości, rozwijania talentów oraz wspierania aspiracji i niezależności zawodowej kobiet.

Książka składa się z 13 historii napisanych na podstawie wywiadów z bohaterkami. Alicja Kornasiewicz, Sonia Draga, Solange Olszewska, Magdalena Nawłoka, Beata Osiecka, Jolanta Zwolińska, Joanna Klimas, Aneta Podyma, Iwona Kossmann, Agnieszka Anielska, Krystyna Boczkowska, Beata Stelmach i Danuta Dąbrowska dzielą się swoimi doświadczeniami, radościami i porażkami.

Nie znajdziemy w tej książce łatwych rozwiązań, jak osiągnąć równowagę w życiu osobistym i zawodowym. Znajdziemy jednak inspirację do działania, do wiary w siebie i we własną intuicję. Znajdziemy prawdziwe historie zwykłych, a jakże niezwykłych kobiet, które – każda na swój sposób – osiągnęły sukces. Sukcesem jest robienie tego, co się lubi. To pasja, potrzeba sięgania coraz wyżej, szukania nowych rozwiązań, nieustająca ciekawość świata i ludzi.

“Rozwój zawodowy kobiet jest ważny z punktu widzenia zarówna całej gospodarki, jak i poszczególnych organizacji. Kobiety to większość społeczeństwa, ponad połowa ma wyższe wykształcenie. Polski nie stać na nie wykorzystywanie potencjału kobiet – powiedziała Iwona Kozera, fundator Fundacji Liderek Biznesu, partner w firmie EY. – Mamy nadzieję, że lektura książki „Liderki Biznesu” zainspiruje wiele czytelniczek do rozwijania talentów i świadomego budowania swojej drogi zawodowej” – dodała Katarzyna Twarowska, prezes zarządu Fundacji Liderek Biznesu, również związana z EY.

“Wydawnictwo Naukowe PWN wspiera inicjatywy skierowane do kobiet biznesu, wydając publikacje służące podnoszeniu kwalifikacji oraz doskonaleniu umiejętności. Mamy nadzieję, że publikacja bardzo szybko znajdzie swoich Czytelników również wśród mężczyzn, którzy będą chcieli dowiedzieć się jak efektywniej współpracować z kobietami na różnych stanowiskach i wspierać je w życiu prywatnym” – dodaje Dorota Siudowska-Mieszkowska, wydawca redakcji Ekonomii.

Książka porusza kwestie: partnerstwa w biznesie, równowagi między życiem prywatnym a zawodowym, stereotypów i walki z nimi, motywacji, zarządzania zespołem i sobą. Odpowiada na pytanie,  jak każda z bohaterek odkryła w sobie dany talent, motywację do działania, dokąd zmierza i jak definiuje swoją misję, którą realizuje w biznesie.

Celem książki jest przedstawienie doświadczeń kobiet, które będą inspiracją dla czytelniczek do sięgania po najwyższe stanowiska, do walki z powszechnymi barierami w rozwoju zawodowym kobiet.

O Fundacji Liderek Biznesu

Fundacja Liderek Biznesu powstała po to, by zmieniać schematy myślenia o kobietach na najwyższych stanowiskach. Widzimy wartość w różnorodności i chcemy, by kobiety miały większy wpływ na zarządzanie firmami w Polsce.

Fundację Liderek Biznesu stworzyły kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy. Dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami i mężczyznami, by budować świat, w którym płeć nie ma znaczenia przy awansie czy ustalaniu wynagrodzenia. Działania Fundacji realizowane są przez zarząd i sieć ambasadorek. Ambasadorki to ambitne i aktywne zawodowo kobiety, sprawujące funkcje menedżerskie w przedsiębiorstwach, będące właścicielkami firm, a także działające w sektorach rządowym lub pozarządowym.

(Centrum Prasowe PAP)

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Arabia Saudyjska najwyraźniej buduje drugą fabrykę litu dla BMW

AktualnościFinanseWiadomości

Zdaniem Christine Lagarde passa podwyżek stóp procentowych musi być kontynuowana

AktualnościWiadomości

Zastrzyk gotówki z Arabii Saudyjskiej ratuje Lucida

AktualnościWiadomości

Elon Musk ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: