Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościFinanseWiadomości

Kredyt gotówkowy czy szybka pożyczka – co wybrać?

Reklama

Na rynku usług finansowych dostępnych jest mnóstwo produktów, które osoby potrzebujące finansowego wsparcia, mogą wybierać wedle indywidualnych potrzeb i możliwości dogodnej spłaty. Wśród nich największą popularnością cieszy się bankowy kredyt gotówkowy na dowolny cel oraz szybka pożyczka udzielana przez instytucje pozabankowe. Na jakie zobowiązanie warto się zdecydować? Charakterystyka wybranych zobowiązań została przedstawiona poniżej. Wybierz takie, które całkowicie spełnia Twoje oczekiwania.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel – warunki współpracy z bankiem

Nie ma wątpliwości, że to właśnie kredyt gotówkowy na dowolny cel jest zobowiązaniem, które cieszy się największym zainteresowaniem potencjalnych klientów banków. Wszystko dlatego, że zaciąga się je stosunkowo szybko i przy minimum formalności. Co więcej, coraz więcej instytucji bankowych udostępnia tego rodzaju finansowe wsparcie online.

Pamiętaj jednak, że każdy bank realizuje własną politykę współpracy z kredytobiorcami, przez co warunki każdego zobowiązania są inne, niestety nie zawsze pozostają opłacalne.

Co więcej, należy uwzględnić, że banki współpracują jedynie z w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami. Właśnie dlatego w przypadku chęci rozpoczęcia współpracy z jedną z instytucji bankowych, musisz mieć na uwadze, że analitycy kredytowi zweryfikują Twoją zdolność kredytową. Na taką składają się nie tylko stałe dochody o odpowiedniej wysokości. Sprawdzone zostaną również wpływy na konto oraz wygenerowany będzie raport BIK, aby dokonać analizy Twojej historii kredytowej. Dopiero pozytywna zdolność kredytowa, a więc potwierdzenie wiarygodności oraz wypłacalności pozwala uzyskać kredyt gotówkowy. Cały proces weryfikacji może potrwać co najmniej kilka dni.

Szybka pożyczka – sposób na oddłużenie

Szybka pożyczka, która z reguły zaciągana jest online, uznawana jest za idealny produkt oddłużeniowy. Wszystko dlatego, że potrzebne środki mogą wpłynąć na konto pożyczkobiorcy tego samego dnia, nierzadko nawet w ciągu 15 minut. Dzięki temu pożyczka w ekspresowym tempie nadaje się doskonale, aby korzystać z niej w ramach realizacji niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny. Może stać się też finansowym wsparciem, aby uregulować zaległości z tytułu innych zobowiązań.

Co istotne, pożyczkę pozabankową, jaką udziela między innymi KredytOK, udaje się otrzymać przy minimum formalności. Proces wnioskowania o takie zobowiązanie jest maksymalnie uproszczony. Najczęściej przyszły pożyczkobiorca musi jedynie wypełnić elektroniczny wniosek, a w nim wskazać preferowaną wartość pożyczki czy liczbę rat. Potrzebna jest również deklaracja generowanych dochodów albo zaświadczenie o zarobkach, natomiast w tym zakresie każda instytucja pozabankowa może ustalać warunki dowolnie.

Nie da się jednoznacznie wskazać, które zobowiązanie jest lepsze, a każdy potrzebujący finansowego wsparcia powinien brać pod uwagę własne potrzeby. W podjęciu racjonalnej decyzji przydadzą się również rankingi pożyczkowe i kredytowe, które ujmują kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności danego zobowiązania czynniki.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Oferty nieruchomości - nie musisz za nie płacić!

AktualnościWiadomości

Air France-KLM inwestuje we flotę

AktualnościWiadomości

Jak zbudować startup warty miliardy

AktualnościWiadomościZdrowie

Google rozwija sztuczną inteligencję, która powinna być w stanie rozszyfrować pismo lekarza

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: