Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomościZarządzanie

Katarzyna Saganowska dyrektorem globalnego działu TMF Group

 

Z początkiem czerwca br. Katarzyna Saganowska objęła stanowisko dyrektora Global Customer Due Diligence Centre, globalnego działu, którego zadaniem jest zapewnienie zgodności regulacyjnej w obszarze zwalczania i zapobiegania procederowi prania pieniędzy, a w efekcie również ochrona reputacji TMF Group. Ponad 20-osobowy zespół zarządzany przez Polkę będzie doradzał ekspertom TMF zlokalizowanym w 80 miejscach na świecie.

Dział na czele którego staje Katarzyna Saganowska jest jednym z kluczowych w globalnej strukturze firmy. Podlega bezpośrednio zarządowi TMF Group, która jest czołową firmą świadczącą usługi biznesowe w zakresie administracji i zgodności dla firm w obszarze rozwoju międzynarodowego – zarówno organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych.

Z usług TMF Group korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity. Działalność zespołu kierowanego przez menedżerkę skupia się na ocenie i minimalizowaniu ryzyka związanego z procederem prania pieniędzy oraz innych przestępstw finansowych, aby w konsekwencji pomóc chronić TMF Group przed sankcjami (także finansowymi) wynikającymi z braku zapewniania zgodności z regulacjami dot. zwalczania i zapobiegania procederowi prania pieniędzy (ang. Anti-Money Laundering) w ponad 80 jurysdykcjach na świecie.

Katarzyna Saganowska pracuje w warszawskim biurze polskiego oddziału TMF Group, który zatrudnia ponad 500 ekspertów w Warszawie i Katowicach i jest jednym z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Z TMF Group związana jest od września 2019 roku. Dotychczas pełniła rolę dyrektora Działu Zgodności (Head of Compliance) na obszar EMEA.

Wcześniej, w latach 2017 – 2019 była związana z amerykańską firmą JLL działającą w branży nieruchomości, w której zajmowała się procesami zgodności w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Przed dołączeniem do JLL, przez dwa lata była liderem zespołu ds. zgodności w DSV – globalnej firmie transportowo – logistycznej. Katarzyna Saganowska od czterech lat jest również wizytującym wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: