BASF poinformował dziś o otwarciu nowego Kampusu Innowacyjności w Navi Mumbai w Indiach. Firma zainwestuje około 50 mln euro za pośrednictwem BASF Chemicals India Private Limited, spółki zależnej BASF SE.
Obiekt będzie stanowił miejsce pracy około 300 naukowców prowadzących badania w zakresie środków ochrony roślin, opracowywania procesów technologicznych oraz badań nad polimerami.
W 2020 roku BASF zamierza osiągnąć wartość sprzedaży na świecie na poziomie 30 mld euro dzięki produktom wprowadzanym na rynek od 2011 roku. Podstawą tych innowacji są efektywne i skuteczne badania i rozwój. Aby osiągnąć ten ambitny cel, BASF w dalszym ciągu rozwija strukturę badawczą oraz gromadzi swoją bazę umiejętności na trzech globalnych platformach z centralą pionu Advanced Materials & Systems Research zlokalizowaną w regionie Azji i Pacyfiku. Kampus Innowacyjności BASF (Mumbaj) będzie pełnił rolę kluczowego węzła w globalnej sieci centrów badawczo-rozwojowych BASF oraz, obok Szanghaju, drugiego największego centrum badawczo-rozwojowego BASF w regionie Azji i Pacyfiku.
„Region Azji i Pacyfiku stoi w obliczu ogromnych wyzwań, którym staramy się sprostać dzięki innowacjom w dziedzinie chemii. BASF zarządza globalną siecią centrów badawczo-rozwojowych, które będziemy nadal wzmacniać za pośrednictwem inwestycji w potencjał innowacyjny w regionie Azji i Pacyfiku. Będziemy nie tylko służyć naszym klientom we wszystkich branżach przemysłowych w regionie, ale także w innych regionach dzięki globalnym projektom badawczym, które będą kierowane przez centralę w Mumbaju” — powiedział Martin Brudermüller, wiceprezes zarządu w BASF SE, który jest również odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku. „Poza tą istotną, nową inwestycją w Kampus Innowacyjności BASF (Mumbaj) otwieramy też instytuty badawcze w regionie Azji i Pacyfiku wyspecjalizowane w zakresie materiałów stosowanych w urządzeniach elektronicznych, materiałów wykorzystywanych w bateriach i akumulatorach, katalizatorów, górnictwa, uzdatniania wody, polimerów i materiałów. Dzięki temu region Azji i Pacyfiku staje się krok po kroku integralną częścią naszego globalnego potencjału innowacyjnego”.
Kampus Innowacyjności BASF (Mumbaj) będzie miejscem prowadzenia globalnej działalności badawczej oraz działań ukierunkowanych na rozwój na poziomie regionalnym i lokalnym. Działalność rozwojowa będzie służyła pionom chemikaliów uszlachetniających, produktów do pielęgnacji i higieny osobistej oraz pigmentów i dyspersji BASF. Dzięki połączeniu działalności rozwojowej i globalnej działalności badawczej Kampus będzie sprzyjał wymianie know-how oraz poglądów dotyczących najnowszych technologii i metod, zapewni dostęp do najnowocześniejszego sprzętu i przyczyni się do stworzenia efektu synergii.
„Kampus Innowacyjności BASF (Mumbaj) będzie zrzeszał najlepszych naukowców na arenie międzynarodowej, pochodzących z Indii oraz z innych części świata, w ramach globalnego zespołu BASF R&D Verbund. Wraz z początkiem 2015 roku w Mumbaju zostaną uruchomione główne globalne platformy badawcze BASF, a mianowicie: Advanced Materials & Systems Research, Bioscience Research oraz Process Research & Chemical Engineering” — powiedział Harald Lauke, mianowany prezes pionu Advanced Materials & Systems Research.
„W 2015 roku BASF będzie obchodzić na całym świecie 150. rocznicę swojego powstania. Korzystając z tej okazji, będziemy zapraszać ludzi do współpracy przy opracowywaniu rozwiązań globalnych problemów związanych z zagadnieniami życia w mieście, inteligentnej energii i żywności. W tym kontekście zwiększona obecność w sektorze B&R w Indiach przyczyni się do stworzenia nowych możliwości budowania i rozwoju relacji z klientem oraz realizacji programów współpracy naukowej, które przyniosą korzyści zarówno BASF, jak i indyjskiemu sektorowi B&R. Ponadto Kampus Innowacyjności BASF (Mumbaj) otworzy drzwi do kariery lokalnym utalentowanym naukowcom” — powiedział Raman Ramachandran, prezes i dyrektor zarządzający w BASF India Limited oraz dyrektor ds. regionu Azji Południowej.
Kampus Innowacyjności BASF (Mumbaj) rozpocznie swoją działalność w 2017 roku i będzie obejmował laboratoria przeznaczone do dokonywania syntez, badania zastosowań, opracowywania procesów technologicznych oraz laboratoria analityczne. Poza obiektami o charakterze naukowym kompleks o powierzchni 20 000 m2 mieści obiekty techniczne, zaplecze logistyczne, pełnowymiarową salę wykładową i stołówkę, a także zaplecze socjalne dla pracowników.
Nowy budynek będzie wyposażony w różnego rodzaju instalacje zaprojektowane w celu zmniejszenia zużycia energii, w tym dodatkową elewację, odblaskowy dach, agregaty do schładzania wody dla systemu klimatyzacji oraz panele fotowoltaiczne. Woda pitna będzie dostarczana za pośrednictwem dozowników wykorzystujących technologię filtrowania, co wyeliminuje konieczność używania butelek jednorazowych. Budynek będzie także maksymalizował wykorzystanie naturalnego oświetlenia dzięki przeszklonemu dachowi na dziedzińcu wewnętrznym, który skieruje światło dzienne do wnętrza.