Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomościZdrowie

Kac morderca. Zmora młodych polaków

Reklama

Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach mają dużo na głowie: codzienne obowiązki, studia, rodzina, ważne spotkania, praca lub ubieganie się o nią, dzieci. Często czują, że muszą funkcjonować na wysokich obrotach. Jednak życie to nie tylko praca. Czy młodzi ludzie mają czas na imprezowanie i spotkania ze znajomymi? Jakie są ich doświadczenia z kacem?
Wielu młodych mieszkańców miast to imprezowicze weekendowi imprezują, spotykają się ze znajomymi tylko w weekendy. Spora część w ogóle rezygnuje z życia towarzyskiego przez wzgląd na liczne obowiązki i częściej są to osoby po 30-tce. Polak na kacu często następnego dnia po imprezie nie ma na nic siły, opanowuje go lenistwo. Zdarza się również, że z powodu kaca rezygnuje ze swoich planów.
Jak mówi newsrm.tv Joanna Skrzyńska, senior research executive z TNS Polska, zdecydowana większość młodych ludzi stara się go unikać, jak tylko może, wolą wypić mniej niż przesadzić, a w ich oczach kac to po prostu zjadacz czasu i energii. Przynajmniej raz w życiu na kacu było dziewięciu na dziesięciu młodych i wiedzą, że na kacu bywa bardzo ciężko zwłaszcza w pracy. Prawie połowa młodych uważa, że najgorsze, co może im się przytrafić na kacu, to cały dzień na pełnych obrotach w pracy lub na uczelni.
Z raportu TNS Polska zrealizowanego na zlecenie marki TIGER wynika, że na kacu ciężej jest się skoncentrować, dobrze zaprezentować. A rozmowa kwalifikacyjna na kacu? Wielu młodych sobie jej wówczas nie wyobraża. Co ciekawe, badani nie lubią przebywać w towarzystwie osób wczorajszych nieważne gdzie, czy to w pracy, czy w tramwaju, autobusie.

Reklama
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Rynek pracownika? Nie dla managerów!

AktualnościWiadomości

Aplikacje mobilne rewolucjonizują bankowość

AktualnościWiadomości

Przyszłością systemów antyplagiatowych będzie stworzenie profilu językowego studenta

AktualnościWiadomości

Kolej 4.0 ma spełnić oczekiwania pasażerów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: