Rekrutacja stała się narzędziem cyberataku

AktualnościWiadomości

Jeff Bezos bliski zainwestowania w klub piłkarski Liverpool FC

Założyciel Amazona, Jeff Bezos (62), jest podobno bliski sfinalizowania zakupu strategicznego mniejszościowego pakietu akcji klubu angielskiej Premier League Liverpool FC za pośrednictwem konsorcjum, donosi Sky News. Oczekuje się, że większościowy udziałowiec klubu piłkarskiego, Fenway Sports Group, ogłosi przejęcie w tym tygodniu, donosi nadawca

Konsorcjum ma być podobno kierowane przez brytyjsko-indyjskiego biznesmena Amita Bhatię (46), zięcia miliardera i potentata branży stalowej Lakshmi Mittala (76). Bhatia kieruje wieloaspektową spółką inwestycyjną AyBe Capital, która inwestuje w różne sektory, takie jak technologia, media, nieruchomości, handel detaliczny i opieka zdrowotna.

„Konsorcjum inwestorów kierowane, zarządzane i reprezentowane przez Amita Bhatię wyraziło zainteresowanie nabyciem strategicznego mniejszościowego pakietu akcji Liverpool Football Club” – podała Fenway Sports Group w oświadczeniu pod koniec lipca.

Trzecia najbogatsza osoba i jeden z najbogatszych klubów piłkarskich na świecie

Bezos, z majątkiem 283,8 miliarda dolarów, jest obecnie trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Oprócz Amazona, Amerykanin inwestuje również w firmę lotniczo-kosmiczną Blue Origin oraz firmę venture capital Nash Holdings, będącą spółką holdingową dla amerykańskiego dziennika „The Washington Post”.

Początkowo nie ujawniono kwoty, o którą chodzi. Premier League jest już uważana za najbogatszą ligę piłkarską na świecie. Liverpool, były klub przyszłego selekcjonera reprezentacji Niemiec Jürgena Kloppa (59), znajduje się w ścisłej czołówce. 

Na przykład rok temu niemiecki reprezentant Florian Wirtz (23) przeniósł się z Bayeru Leverkusen do Liverpoolu za kwotę sięgającą 150 milionów euro. Jak donosił Sky News, około połowa z 20 klubów Premier League jest własnością inwestorów, głównie z USA.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Akcje SpaceX mogą osiągnąć cenę 600 dolarów, według Morgan Stanley

AktualnościWiadomościZbrojeniówka

Rekordowy portfel zamówień napawa optymizmem TKMS

AIAktualnościWiadomości

Nvidia i giganci z Wall Street chcą zebrać pół biliona dolarów na sztuczną inteligencję

AktualnościWiadomości

Paramount najwyraźniej grozi przeniesieniem swojej siedziby

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *