Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Jane Fraser ma zarządzać Citigroup

 

Po raz pierwszy dużym bankiem na Wall Street będzie zarządzać kobieta. Citigroup wyznaczyła managera Jane Fraser na następcę zrezygnowanego szefa Michaela Corbata.

Szef amerykańskiego banku Citigroup , Michael Corbat, złożył rezygnację i będzie dwowodził firmą do lutego 2021 roku. Jego następcą zostanie Jane Fraser  (53 l.), manager Citi , która od 2019 r. odpowiada za działalność banku w zakresie klientów prywatnych. To pierwszy raz, kiedy kobieta przejmuje zarządzanie jednym z głównych banków w USA .

Urodzona w Szkocji Fraser została już powołany do rady administracyjnej ze skutkiem natychmiastowym, która podlega zarządowi. Z Citigroup związana jest od 16 lat, w tym zarządzając bankowością prywatną i korporacyjną w USA oraz zależną spółką hipoteczną CitiMortgage.

W latach 2007-2009 odpowiadała za fuzje i przejęcia w Citi. W 2009 roku Jane Fraser objęła kierownictwo Citi Private Bank, gdzie zniosła prowizje od sprzedaży produktów inwestycyjnych, aby odzyskać zaufanie bogatych klientów.

Przed podjęciem obecnej pracy Fraser prowadziła działalność w Ameryce Łacińskiej, w tym meksykańską spółkę zależną Citibanamex. Uważana jest za wschodzącą gwiazdę na Wall Street. W zeszłym roku została również wymieniona jako kandydatka na przewodniczącego konkurenta Wellsa Fargo, który został wtedy obsadzony weteranem JP Morgan, Charlesem Scharfem.

Jej poprzednik, Corbat, pracował w grupie finansowej w sumie 37 lat; awansował na stanowisko dyrektora generalnego około osimiu lat temu. Inwestorzy ostrożnie zareagowali na zapowiadaną najwyższą zmianę. Akcje Citigroup początkowo zareagowały niewielkimi spadkami cen przed sesją, ale utrzymały się.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: