Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Jaka inwestycja daje zwrot na poziomie 343 proc.?  

 

Red Hat zlecił niezależnej agencji badawczej Forrester Consulting przeprowadzenie badania Total Impact Economic (TEI), którego celem było określenie korzyści, jakie organizacje mogą osiągnąć, wdrażając rozwiązania Red Hat OpenShift Dedicated.

Co to jest OpenShift Dedicated? To usługa, która pozwala firmom szybko budować, uruchamiać i udostępniać innowacyjne aplikacje w chmurze publicznej z wykorzystaniem dedykowanej instancji OpenShift.  Mówiąc jeszcze prościej, tak stworzona aplikacja działa w chmurze korzystając z jej zasobów, niezależnie od tego jak mocny mamy telefon, komputer czy firmową infrastrukturę IT.

Forrester zapytał przedsiębiorstwa o elastyczność wdrażanych rozwiązań, korzyści osiągnięte w ich wyniku, jak również poniesione koszty i zagrożenia na jakie natrafili podczas korzystania z platformy. Firmy, z którymi przeprowadzono wywiady, deklarowały roczne przychody w wysokości ponad 1 miliarda dolarów i korzystały z rozwiązań Red Hat przez przynajmniej trzy lata.

Aż 343 proc. zwrotu z inwestycji

Badanie wykazało, że średnio każda z przebadanych firm osiągnęła w wyniku wdrożenia rozwiązania OpenShift Dedicated aż 343 proc. zwrotu z inwestycji (ROI), zrealizowała zysk o wartości bieżącej netto (NPV) 3,4 miliona USD i odzyskała poniesione nakłady w niespełna sześć miesięcy.

Organizacje ankietowane przez Forrester Consulting wskazywały, że przed wdrożeniem rozwiązań Red Hat OpenShift Dedicated zmagały się z takim problemami jak: starzenie się wykorzystywanych technologii i ograniczenia w jej skalowalności, pojedyncze punkty awarii w architekturze aplikacji (SPOF) oraz brak wewnętrznych specjalistów DevOps.

Chcąc uzyskać przewagę konkurencyjną i przyspieszyć proces transformacji cyfrowej, ankietowane firmy szukały ulepszonego środowiska programistycznego opartego na kontenerach, które wykorzystywałoby Kubernetes do koordynowania mikrousług oraz zapewniło w pełni zarządzaną instalację i konserwację klastra. Wszystko to po to,  aby pomóc w automatyzacji rozwoju aplikacji w ich cyklu życia.

OpenShift Dedicated zwiększa wydajność programistów i oszczędza ich czas

Wdrożenie rozwiązań OpenShift Dedicated pozwoliło programistom z ankietowanych organizacji zaoszczędzić 144 godziny czasu rocznie. Wcześniej musieli go poświęcać na testowanie i utrzymywanie aplikacji w starszych środowiskach programistycznych. Oszczędności osiągnięte w zakresie czasu wynikały wprost z możliwości wykorzystania wbudowanych w OpenShift Dedicated szablonów, które zwiększają wydajność tworzenia oprogramowania.

Kolejne 80 godzin zaoszczędzonego rocznie czasu udało się uzyskać dzięki w pełni zautomatyzowanemu tworzeniu środowiska OpenShift Dedicated. To aż 98 proc. mniej w porównaniu ze starszymi rozwiązaniami. Rozwiązanie Red Hat umożliwia wyraźne przyśpieszenie procesu tworzenia nowych środowisk programistycznych, a deweloperzy nie muszą poświęcać czasu na ręczne ich uruchamianie przy użyciu starszych narzędzi.

Automatyzacja monitorowania klastrów, śledzenia dostępności oraz skalowania zasobników i usług potrzebnych w klastrach Kubernetes pozwoliła zespołom DevOps oszczędzić aż 416 godzin rocznie. Przekłada się na to oszczędności wynoszące średnio 690 000 USD.

W związku z faktem, iż OpenShift Dedicated jest automatycznie aktualizowany o niezbędne poprawki, znacząco więcej czasu zyskały zespoły ds. bezpieczeństwa. Wysoki poziom automatyzacji pozwolił skrócić czas przeznaczony na aktualizacje o 100 godzin rocznie oraz dodatkowe 60 godzin poświęcanych na konserwację systemu i koordynację działań związanych z zabezpieczeniami.

Łatwa migracja i rozwój

Badanie Forrester pokazało, że usługa OpenShift Dedicated umożliwia organizacjom wygodną migrację i modernizację istniejących aplikacji do kontenerów oraz wyeliminowanie przestarzałych strategii wdrażania. Pozwala to na uwolnienie potencjału inżynierów, którzy zajmowali się codziennymi operacjami klastrów oraz skróciło czas zadań operacyjnych o 50 proc.

Koszty związane wdrożeniem platformy OpenShift Dedicated obejmują opłaty na rzecz Red Hat, 24 godziny szkolenia oraz dostęp do dedykowanego lidera oprogramowania. Szacunkowa wartość kosztów w ciągu trzech lat wynosi poniżej 1 miliona USD.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

KLM oferuje nowe narzędzie do planowania podróży w czasach pandemii – interaktywną mapę Covid-19

AktualnościWiadomości

Facebook chce stworzyć 10 000 miejsc pracy w Europie

AktualnościEnergiaWiadomości

Czy energia jądrowa to zielona inwestycja?

AktualnościTechnologieWiadomości

Technologia przyszłości tworzy innowacyjne fabryki piwa

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: