Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościCzas wolnyWiadomości

Jak wybrać dobry stok narciarski i miejsce zimowego wypoczynku?

 

Sezon sportów zimowych rozpocznie się niebawem na dobre. W Polsce coraz więcej ośrodków narciarskich inwestuje w nowoczesną infrastrukturę, w ciągu ostatnich 5 lat w polskich górach powstało niemal 30 nowych kolei linowych. Wybierając się na urlop można obecnie skorzystać z bezpłatnych map cyfrowych i zdjęć lotniczych, aby dobrze wybrać miejsce naszego wypoczynku.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS, na początku roku w porównaniu z wcześniejszymi latami więcej Polaków planowało w ciągu bieżącego roku wyjechać w celach wypoczynkowych lub turystycznych poza miejsce stałego zamieszkania – 58%, w stosunku do poprzedniego roku to wzrost o 6 punktów procentowych.

Wiele z osób wybierających się na zimowy wypoczynek organizuje wyjazd na własną rękę. Są to przede wszystkim osoby, które lubią być niezależne, a długość urlopu czy zakwaterowanie dobierają wedle własnych upodobań. Polacy, wybierając odpowiedni kurort kierują się przede wszystkim cenami kwater i tym, czy będzie gwarantowany śnieg. Dlatego też największą popularnością cieszy się Podhale, gdzie śniegu naturalnego i sztucznego przeważnie jest najwięcej.

Obecnie w wyborze miejsca zimowego odpoczynku pomocnym rozwiązaniem są również bezpłatne mapy cyfrowe, dzięki którym możemy śledzić na bieżąco informacje o czynnych wyciągach i stopniu naśnieżenia stoków narciarskich.

Polacy swoje podróże często rozpoczynają od planowania ich w Internecie, który umożliwia poszukiwanie informacji oraz zamawianie pełnej gamy usług turystycznych. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku w Eniro Polska. Pomocnym narzędziem są aktualne i precyzyjne mapy cyfrowe z bogatą bazą punktów tzw. POI. Na bezpłatnej mapie Panoramy Firm można znaleźć punkty POI w 6 najbardziej przydatnych każdemu turyście kategoriach: jedzenie, noclegi, pomoc medyczna, stacje paliw, bankomaty i nowo wprowadzone wyciągi narciarskie. – komentuje Magdalena Wypychowicz.

Na mapie Panoramy Firm została wprowadzona nowa, przyjazna amatorom białego szaleństwa funkcjonalność – „Wyciągi narciarskie”. Po kliknięciu w ikonkę pojawiają się dodatkowe informacje, takie jak:

  • liczba wyciągów,
  • najdłuższa trasa,
  • szczyt,
  • stacja dolna,
  • różnica wzniesień,
  • stopień naśnieżenia,
  • link do strony internetowej wyciągu,
  • oraz adres wraz z numerem telefonu.

 

Dane pochodzą z serwisu www.skiinfo.pl.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

AktualnościWiadomości

Rozmowy telefoniczne podczas pandemii częstsze i wyraźnie dłuższe

AktualnościWiadomości

Niepewność i izolacja odbijają się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa

AktualnościWiadomości

TOP 5 bieżących wyzwań w branży nieruchomości

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: