Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Jak podróżować samolotem z dziećmi?

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc i majówka, a to oznacza rodzinne wypady, także te dalekie. Wybierając linie Emirates można liczyć na wiele udogodnień dla rodzin podróżujących z dziećmi. Klasa ekonomiczna to między innymi dostęp do tysięcy kanałów w nagradzanym systemie rozrywki pokładowej – ice, Wi-Fi na pokładzie, dedykowana dzieciom oferta kulinarna czy bogaty pakiet aktywności dla małych podróżników. Jak można przygotować się do lotu z dzieckiem?

Rezerwacja lotów

Warto dobrać godziny lotów tak, by dopasować je do codziennej rutyny dziecka:
Nie nastawiaj się, że późny wylot czy nocny lot sprawią, że dziecko prześpi podróż. Podekscytowanie podróżą czy odgłosy na pokładzie mogą sprawić, że maluch w ogóle nie zaśnie, a rodzic będzie podwójnie zmęczony lotem.
Godzinę odlotu zaplanuj tak, by odbyła się pomiędzy posiłkami czy poza czasem drzemek malucha, unikniesz złości dziecka spowodowanej głodem i nadmiernym zmęczeniem.
Przypilnuj, by dziecko dobrze się wyspało przed porannym odlotem.
Rozsądnie rezerwuj miejsce w samolocie – jeśli to możliwe, zadbaj o przestrzeń dla dziecka – przy rezerwacji zatroszcz się o możliwość skorzystania z łóżeczka dziecięcego na pokładzie. Ewentualnie wybieraj miejsca z dużą ilością przestrzeni – wtedy dziecko będzie się mogło swobodnie bawić podczas lotu.
Rozważ miejsce blisko toalet, łatwiej wtedy szybko dojść do łazienki, a ponadto tył samolotu często ma mniej zajętych miejsc, zwłaszcza podczas mniej popularnych lotów.
Wybierz posiłek dla dziecka – warto o to zadbać w momencie rezerwacji biletu. Linie Emirates oferują różne zestawy dla dzieci między 2. a 12. rokiem życia. Na pokładzie w razie potrzeby dostępne jest też mleko modyfikowane i butelki dla niemowląt, a także, na żądanie, pełna gama posiłków dla niemowląt marki Ella’s Kitchen.
Transfery – pamiętaj, by zaplanować je jeszcze przed wylotem, zwłaszcza jeśli będziesz potrzebować dziecięcych fotelików samochodowych w trakcie dalszej podróży. To duże ułatwienie, dzięki któremu unikniesz stania w długich kolejkach do taksówki. Dojazd do miejsca docelowego nie będzie stanowił wtedy problemu.
Przed wejściem na pokład

Wytłumacz dziecku procedury bezpieczeństwa – przejście przez kontrolę bezpieczeństwa może być dla dziecka nietypowym doświadczeniem, oznacza odłożenie na taśmę swoich ulubionych przedmiotów i rozdzielenie się (choćby na chwilę) z rodzicem. Wytłumacz dziecku czego może się spodziewać i zaoferuj nagrodę za bycie dzielnym podróżnikiem.

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: